Cibona deklasirala Zvezdu
Vukušić prolazi Miloševića

6. kolo NLB lige

Naredni protivnik jedinog bh. predstavnika u NLB ligi, beogradska Crvena Zvezda doživjela je visok poraz na gostovanju u Zagrebu (86:63). Cibosi su ohrabreni pobjedom nad Le Mansom u Euroligi jednostavno pregazili Beograđane i tek nakon što su za trideset minuta riješili pitanje pobjednika (70:40) smanjili su gas i dopustili gostima da spasu dostojanstvo.

Naš reprezentativac Elmedin Kikanović ponovo je bio jedan od boljih pojedinaca crveno-belog tima, ali i on se uklopio u opšte sivilo i za 19 minuta postigao samo 10 poena uz 5 skokova. Milan Milošević imao je malo bolji učinak i za 13 minuta igre upisao 12 poena i, također, 5 skokova. Na drugoj strani nezaustavljiv je bio Marshall sa 22 poena, a pomogli su mu Vukušić sa 19 i Prkačin sa 15 poena.

U “istočnom derbiju” Partizan je bio bolji od Budućnosti i slavio na svom terenu sa 85:71, čime su zauzeli i prvo mjesto na tabeli NLB lige – mjesto na kojem se ovaj tim osjeća kao kod kuće. Utakmica se igrala u egalu sve do 35. minute kada domaći prave seriju 15:0 i rješavaju susret u svoju korist.

Slovenački klubovi bili su uspješni ove sedmice. Helios je slavio nad Zagrebom još jučer, a danas je i Krka bila bolja od Vojvodine (81:70), dok Olimpija svoju utakmicu protiv Splita igra sutra u 18 sati.