Ciboni derbi u Splitu

Košarkaško prvenstvo Hrvatske

Zagrebačka Cibona slavila je u velikom hrvatskom derbiju protiv Splita CO  i to na gostovanju u Spaladium Areni. Gosti su dominirali većim dijelom meča, a „žuti“ su uspjeli tek dva puta izjedančiti.

Imali su domaći zaostatak na poluvremenu od sedam poena (31:38), nešto kasnije i samo tri (41:44), da bi na minutu i po prije kraja na semaforu stajalo 60:65.

Cibonu je do nove pobjede vodio Anderson (18), a Homan i Kus dodali su po 14. Najbolji Splićanin bio je Johnson sa 25 poena.

Rezultati
Split CO - Cibona 65:73, Šibenik - Dubrovnik 104:99, Zagreb Crobenz - Cedevita 97:81, Svjetlost - Zadar 73:85.

Poredak
Zagreb Crobenz 7-0, Zadar 6-1, Cibona 6-1, Split CO 4-4, Dubrovnik 3-4, Cedevita 2-6, Šibenik 2-6, Svjetlost 0-8.