Clippersi mogu i bez prve petorke

Završnica regularnog dijela NBA lige

U najjačoj ligi na svijetu sinoć je odigrano 10 utakmica.

Dallas je slavio na domaćem terenu protiv Memphisa (103:93) i tako napravio veliki iskorak ka plasmanu u play-off.

Mavericksi su nakon prvog poluvremena imali blagi zaostatak (49:46), ali su odličnom trećom četvrtinom preokrenuli tok utakmice i na kraju stigli do 41. pobjede u sezoni.

Dirk Nowitzki bio je najefikasniji kod domaćina sa 21 poenom, a odličan je bio i Justin Anderson sa 19 koševa i 10 skokova. Kod gostiju dobru partiju pružio je Tonny Allen koji je meč završio sa 25 poena i 7 skokova.

LA Clippersi su i pored izostanka cijele prve petorke uspjeli da nanesu nezgodan poraz Utah Jazz (102:99), i to nakon produžetka. Domaćin je nešto bolju igru pružio u prvih 24 minuta, da bi gosti nakon treće dionice došli do viška od 4 poena (76:72). Uspjela je Utah da sustigne prednost gostiju i meč odvede u produžetak (94:94), ali više od toga nisu mogli. Na taj način domaćin je još više zakomplikovao situaciju kada je u pitanju play-off, pošto devetoplasirani Houston zaostaje samo jednu pobjedu.

Jamal Crawford sa 30 koševa bio je najbolji pojedinac meča, dok se kod domaćina istakao Gordon Hayward sa 24 poena i 13 uhvaćenih lopti.

Washington je i definitivno ispao iz trke za play-off nakon sinoćnjeg gostujućeg poraza od sastava Detroita (112:99). Pistonsi su meč prelomili u posljednjoj četvrtini koju su dobili sa 26:15. Reggie Jackson imao je 39 poena i 9 asistencija i svakako je bio najzaslužniji za pobjedu domaćina. Na drugoj strani Markieff Morris zabilježio je 29 koševa i 7 skokova.