Debi Muse za Cedevitu i pobjeda u Nikšiću

Džanan ubacio dva poena

Košarkaši Cedevite savladali su u 2. kolu ABA lige Sutjesku u Nikšiću sa uvjerljivih 83:68.

Prikazala je Cedevita mnogo bolju igru u ovom susretu i na kraju su zasluženo stigli do nove pobjede.

Zagrebački tim je nakon prvih 10 minuta imao pet poena prednosti  (23:18), a ista prednost je bila i na poluvremenu (36:31).

Uspjela je Sutjeska da se vrati u trećoj dionici. Došli su do izjednačenja rezultata nakon 30 minuta igre (54:54), ali su potpuno pali u posljednjoj dionici.

Cedevita je uvjerljivo dobila posljednji period (29:14), te je stigla do pobjede u ovom meču.

Dragulj bh. košarke Džanan Musa večeras je debitovao za prvi tim Cedevite. Igrao je više od šest minuta, ubacio je dva poena, dok je drugi bh. reprezentativac Nemanja Gordić meč završio s tri poena.