Dramatična završnica u Tuzli, Novi Pazar bolji od Slobode

2. ABA liga, 8. kolo

Sloboda je večeras na svom parketu ugostila ekipu Novog Pazara u 8. kolu 2. ABA lige. Nadali su se Tuzlaci da mogu do treće pobjede u 2. ABA ligi, ali nisu uspjeli. U Tuzli je viđena izuzetno zanimljiva, a u samom finišu i dramatična predstava. Na kraju su gosti nakon produžetka slavili rezultatom 102:103.

Domaći su dobro otvorili utakmicu i prvu dionicu riješili rezultatom 21:15 u svoju korist. Ipak, KK Novi Pazar puno ozbiljnije igra u drugoj dionici, pa se na veliki odmor otišlo vodstvom gostiju - 43:47.

Sloboda je sredinom treće dionice uspjela nakratko preuzeti vodstvo, ali gosti ipak u zadnjih 10 minuta ulaze s +3. Imali su košarkaši Novog Pazara i sedam poena prednosi u zadnjoj četvrtini, ali se Sloboda u samom finišu vraća u utakmicu.

Gregg je dvije minute prije kraja meča smanjio zaostatak Slobode na pola koša (83:84), da bi na nove poene gostiju uskoro odgovorio i Gegić.

Ipak, gosti uspijevaju ponovo otići na +4 (85:89), ali se Sloboda nije predavala. Tuzlaci su nakon poena Jakupovića, a zatim i Čampare sa linije za slobodna bacanja 15 sekundi do isteka regularnog toka meča stižu poravnanja, bilo je 89:89.

Čerkezović je ukrao loptu gostima nakon što su oni krenuli u zadnji napad, ali se posjed ipak vrlo brzo vratio Pazarcima. Do kraja regularnog toka meča nije bilo promjene rezultata, ostalo je 89:89, pa se prešlo na produžtak.

Novi Pazar bolje ulazi u produžetak, a nakon nešto više od tri minute igre dolazi do +5 (91:96).

Ipak, Tuzlaci se ne pradaju, pa nakon zakucavanja Gegića 18 sekundi prije kraja produćetka stižu do poravnanja, 101:101. Gegić je dobio i dodatno slobodno bacanje, pa je Sloboda povela sa 102:101.

Vulić je sa linije za slobodna bacanja vratio goste u vodstvo, bilo je 15 sekundi do kraja produžetka 102:103 za Novi Pazar. Gegić je pokušao trojkom riješiti utakmicu, ali je promašio i do kraja je ostalo 102:103 za goste koji su upisali trijumf u Tuzli.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi je Vulić sa 26 poena, dok su se u redovima Slobode istakli Gegić sa 21 i Gregg sa 20 poena.