Finska "prijetila" u Beogradu, ali Srbija na kraju slavi

Kvalifikacije za Eurobasket

H. Zilić

U prvom kolu kvalifikacija za Eurobasket 2025. godine, selekcija Srbije je u Beogradu u sklopu grupe G savladala Finsku rezultatom 77:61 u vrlo zanimljivoj utakmici.

Finska bolje otvara susret. Igrali su svoju prepoznatljivu igru, šuterski su bili itekako raspoloženi i prvi period su dobili rezultatom 20:17.

Srbija je uzvratila vrlo dobrom drugom četvrtinom koju su odigrali posebno dobro u fazi odbrane i na odmoru je rezultat glasio 36:34 u korist Srbije.

Finci odlično otvaraju treći period, preokrenuli su meč, poveli sa 48:41, imali i napad za dvocifrenu razliku, ali Srbija se onda konsolidovala.

Sjajna serija izabranika Svetislava Pešića i u posljednji period ulaze sa sedam poena prednosti.

Početkom posljednje četvrtine, serija Srbije 7:0, otišli su na 65:51 i tu su prelomili večeras vrlo borbene Fince.

Na kraju zaslužen trijumfa Srbije na startu kvalifikacija rezultatom 77:61.

Srbiju je do trijumfa vodio Luka Mitorvić sa 19 poena i devet skokova, Aleksa Avrmaović je ubacio 16 poena.

U redovima Finske istakao se Mikael Jantunen sa 11 poena i pet skokova, deset poena je ubacio Elias Valtonen.