
Sparsi savladali Bosnu
Fantastični Vrabac donio Sparsima pobjedu nad Bosnom
Košarkaši Sparsa savladali su večeras u Skenderiji u 11. kolu Lige 12 gradskog rivala Bosnu rezultatom 73:72.
Bosna je bolje otvorila meč. Stekli su solidnu prednost na otvaranju, a nakon prvih 10 minuta su imali šest poena prednosti 19:13.
Držali su studenti prednost sve do sredine treće dionice i rezultata 30:24. Potom su Sparsi zaigrali mnogo bolje, te su serijom 12:3 došli do preokreta i vodstva na poluvremenu od tri razlije 36:33.
Zanimljiva je bila i treća četvrtina ovog susreta. Sparsi su cijelim tijekom treće dionice imali prednost, ali se Bosna konstantno vraćala. U posljednju četvrtinu Sparsi su ušli s dva poena prednosti 57:55.
Dobra košarka se igrala i u završnoj četvrtini. Bosna je konstantno jurila Sparse, koji su u jednom trenutku ponovo otišli na plus šest (69:63), te se činilo kako su Studenti slomljeni. Ipak, nije se Bosna predavala. Došli su do izjednačenja 70:70, ali je zatim Nedim Buza pogodio trojku za tri razlike pred posljednji minut.
Bjelica je imao priliku sa slobodnih bacanja donijeti Bosni produžetak, ali je bacanje promašio, te su Sparsi slavili pobjedu rezultatom 73:72.
Adin Vrabac je bio fantastičan u redovima Sparsa i večeras je ubacio 26 poena, te je imao četiri skoka i pet asistencija. Nedim Buza je dodao 12, a Igor Josipović 11 poena. Kod Bosne Krsto Bjelica je ubacio 17 poena, a Ernad Mujić je dodao 16.
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.