Glogovac vodio Sparse do pobjede u Mostaru

Sparsi slavili

Košarkaši Sparsa savladali su u 3. kolu Lige 6 na gostovanju ekipu Zrinjskog iz Mostara rezultatom 84:78.

Dosta zanimljiv meč odigrala su ova dva tima, a na kraju je sarajevski tim slavio pobjedu.

Nakon prvih deset minuta Zrinjski je imao četiri poena prednosti (21:17), a vodili su domaći i nakon prvog poluvremena. Bilo je plus jedan, 38:37.

Sparsi su odigrali sjajnu treću dionicu. Uspjeli su okrenuti rezultat u svoju korist, te su nakon 30 minuta igre imali sedam poena prednosti, 66:59.

Imali su u jednom trenutku gosti i dvocifrenu razliku. Međutim, uspio je Zrinjski uvesti meč u neizvjesnu završnicu, gdje se ipak bolje snalaze sarajevski košarkaši i stižu do pobjede.

Stefan Glogovac je predvodio Sparse sa 24 poena, Nikola Đurasović je dodao 17, a Đoko Šalić 12.