Igokea bez milosti

Slavija završila sezonu porazom od Igokee Partizana 61:102

Porazom od Igokee Partizana 61:102 košarkaši Slavije su okončali svoju najuspješniju sezonu.

Da su Aleksandrovčani došli s namjerom da odigraju utakmicu maksimalno ozbiljno vidjelo se već na samom početku. Siniša Kovačević je trojkom ’’načeo’’ domaćina, a u 2. minuti Igokea je imala vođstvo 9:0. Sa zvukom sirene Zoran Tošić pogađa za tri poena i svom timu donosi plus 13 (25:12) nakon prve četvrtine. Slavija je na početku drugog perioda koševima Srđana Stanića uspjela da svede razliku na 8 poena (19:27), ali gosti nakon toga prave seriju 17:0 i odlaze na nedostižnih 44:19.

Domaći košarkaši su bili bolji u trećoj četvrtini 25:23, u kojoj su Miloš Mladenović i Matija Gvozdenović ubacili po dvije trojke.

Posljednji period utakmice ponovo je pripao gostima koji su ispraćeni aplauzom s tribina.

Slavija – Igokea Partizan 61:102
12:25, 11:25, 25:23, 13:29
Dvorana: SD Slavija. Gledalaca: 250. Sudije: Petar Obradović (Čapljina), Dražen Pehar (Ljubuški) i Ante Drmić (Tomislavgrad).
Slavija: Gvozdenović 12, Stanić 7, Tomašević, Simeunović 3, Mladenović 8, D.Damjanović, Vuković 10, Grubišić 2, A.Damjanović 19.
Igokea Partizan: Tošić 9, Peterson 5, Bocka 16, Stazić 12, Đurica, Vučurović 7, Ćup 17, Rajt 10, Tautvidas 10, Stefanović 11, Kovačević 5, Miron.
N.Lubura
"Šta reći nakon ovakvog rezultata, osim da sportski čestitamo rivalu. Imali smo odličnu sezonu. Od samog početka su nas pratili problemi i izdražali smo do samog kraja. Ostvarili smo svoj cilj, a to je bilo plasman u Ligu 8. Sad nas očekuje period u kojem moramo riješiti pitanje predsjednika kluba i baciti se u potragu za trenerom, a onda spremati tim za novu sezonu. Igrači su od večeras na odmoru, a prvi radni zadatak uprave kluba je renoviranje sale.", rekao je generalni sekretar Slavije Vladimir Šaraba.

Trener Igokee Partizana Drago Karalić je čestitao svojim igračima na maksimalnom zalaganju.
"Odradili su sve zadatke koje sam postavio pred njih. Na samom početku smo agresivnom igrom kako u napadu, tako i u odbrani stekli kapitalnu prednost koju smo do kraja samo uvećavali. Moji igrači su pokazali jednu ozbiljnost i maksimalno zalaganje, što će biti dobar recept za polufinale, a nadam se i finale play offa.", rekao je Karalić.