Igokea bez problema protiv Gruda
SIgurna pobjeda domaćina

M. Maksimović

Košarkaši Igokee su u ranije odigranoj utakmici 8. kola „Centrotrans lige za prvaka“ BiH bez većih problema upisali šestu pobjedu protiv Gruda 99:79...

Na molbu KK Grude susret Igokee Partizana i Gruda odigran je večeras u Aleksandrovcu, a ne u utorak kako je ranije bilo najavljeno. Gruđani su u nedjelju u Banjaluci igrali utakmicu 7. kola protiv Borac Nektara (86:80), te su željeli da iskoriste boravak u zapadnom dijelu BiH i odigraju naredni meč već dan kasnije kako bi smanjili troškove puta i noćenja. U nedelju su košarkaši Gruda iznenadili Borac, ali večeras nisu imali šanse.

Već nakon prve četvrtine Igokea je imala 13 poena prednosti 27:14, a ta prednost domaćih košarkaša je već do kraja poluvremena otišla na nedostižnih +17 (65:38).

Igokea Partizan - Grude 99:79
ALEKSANDROVAC – Dvorana “Nenad Baštinac”, Gledalaca: 400.
Sudije: Damir Kunosić (Tuzla), Denis Čorić (Mostar), Mladen Ignjatović (Banja Luka).

Igokea Partizan: Tošić , Patterson 6, Bocka 12, Stazić , Đurica, Vučurović 8, Ćup 2, Wright 9, Tautvydas 8 , Stefanović 15, Kovačević 14, Allen 25. Trener: Zoran Sretenović
Grude: Lovrić 3, Vranješ, Đulabić, Gligora Ma. 8, Gligora Lo. 9, Jeličić 12, Vujčić 10, Bura 9, Lozančić 4, Žitko18. Trener: Predrag Mikulić
U nastavku utakmice Igokea je bez većih problema održavala prednost predvođena raspoloženim Allenom koji je utakmicu završio sa 25 poena. U pobjedi Igokee 99:79, Stefanović je ugradio 15 poena, Kovačević 14 koji je postigao sve poene u prvoj četvrtini. Što se tiče ekipe Gruda, Žitko je bio najefikasniji sa 18 poena, dok je Jelčić ubacio 12.