Inspirisani Wade razbio Jamesov Cleveland

Ostali vodeći timovi slavili

U noći sa ponedjeljka na utorak odigrano je deset utakmica u NBA ligi, od kojih su neke ponudile velika uzbuđenja.

Pod najvećom lupom tamošnje javnosti bio je duel Miamija i Clevelanda, odnosno povratak LeBrona Jamesa u dvoranu u kojoj je godinama uveseljavao navijače Heata. James je odigrao dobro, ubacio je 26 poena ali su njegovi Cavsi izgubili sa ubjedljivih 106:92.

Najveće zasluge za visoku pobjedu Miamija ima sjajni Dwayne Wade koji je ubacio 32 poena (13-18 iz igre) i tako još jednom nakon LeBronov odlaska pokazao da je posebno inspirisan kada se susretne oči u oči sa bivšim saigračem. Od ostatka timova, Irving je ubacio 21 a Dragić 20 poena.

Golden State je kod kuće teže od očekivanog slavio protiv Los Angeles Lakersa rezultatom 108:105. U vrlo izjednačenoj utakmici najefikasniji su bili Thompson sa 26 i Curry sa 19 poena. Atlanta je također slavila i to u gostima protiv Sacramenta rezultatom 110:103. Teague je bio najefikasniji igrač pobjedničkog tima sa 23 poena, dok je sa druge strane prednjačio Cousins sa tri poena manje.

Zanimljivo je bilo i u Dallasu gdje su se Mavericksi sastali sa Oklahomom i upisali pobjedu rezultatom 119:115. Prvo poluvrijeme su obilježili preokreti. Dallas je sredinom prve dionice već imao dvocifrenu prednost, ali se Oklahoma vratila i u potpunosti okrenula meč. Malo prije kraja poluvremena, Oklahoma je imala +13.

Prednost su gosti čuvali počekom drugog poluvremena, nakon čega se Dallas počeo vraćati u meč i na kraju slaviti sa 119:115. Najefikasniji i najbolji pojedinac utakmice bio je Parsons sa 31 poenom. Westbrook ovoga puta nije upisao triple double, a meč je završio sa 24 poena baš kao i Ellis.

Toronto je u gostima savladao Indianu sa 117:98, a briljirao je Kyle Lowry koji je upisao triple double. Lowry je meč završio sa 20 poena, 10 asistencija i 11 skokova, te je najzaslužniji za pobjedu svog tima.

Brooklyn je sa 122:106 pobijedio Minnesotu Timberwolves na gostujućem terenu. Briljirao je Bojan Bogdanović, koji je za 27 minuta upisao 21 poen. Hrvatski reprezentativac rodom iz Mostara ipak nije bio najefikasniji igrač svog tima, jer je Johnson ubacio jedan poen više. Sa druge strane, Martin je zabio 23 poena a LaVine 20.

Washington je savladao Portland (105:97) a sjajnu partiju je pružio John Wall, koji je meč završio sa 21 poenom, 11 asistencija i 9 skokova. Aldridge je ubacio 24 poena, a Beal jedan poen manje.

Boston i Utah su upisali sigurne domaće pobjede protiv Philadelphije, odnosno Charlottea. Interesantno, Bobcatsi su ubacili samo 66 poena za 48 minuta.