Iznenađenje u Moskvi
Olympiakos slavio u Moskvi

Euroliga

Večeras su odigrane prve utakmice četvrtfinala završnice Eurolige, u kojima valja istaći pomalo neočekivanu pobjedu Olympiakosa na gostovanju kod CSKA. Mirza Teletović u pobjedi Taua nije ubacio niti jedan poen, ali je zato Damir Mršić upisao 11 koševa.

CSKA je u prvoj utakmici dana dočekao Olympiakos kao apsolutni favorit, ali je katastrofalno odigrao prve tri četvrtine. Nakon toga su predvođeni Smodišom armejci malo došli sebi, uveli utakmicu u uzbudljivu završnicu, a riješio ju je Greer koševima za pobjedu gostiju uz zvuk sirene. Olympiakos će tako za dva dana u Atini imati priliku izbaciti pred svojim navijačima možda i najvećeg favorita ove sezone.

Na parketu su večeras bila i dva bh. internacionalca. Mirza Teletović je sa Tau Ceramicom došao do pobjede nad Partizanom, a na terenu je proveo 22 minute, bez učinka kada su poeni u pitanju. Štaviše, nije ni pokušavao za dva poena, tek jednom za tri bez učinka.
Damir Mršić je zato odradio sasvim solidnih 20 minuta u porazu Fenera kod Siene. Ubacio je 11 koševa, od toga tri trojke, a dodao je i po dva skoka i asista.

U četvrtoj utakmici domaćini su također slavili, i to u Tel Avivu gdje je u prednost od 1:0 u seriji protiv Barcelone došao Maccabi. Domaće je predvodio Terence Morris, koji je za 30 minuta upisao 14 poena i 10 skokova.