
Očekuje se puna Skenderija
Košarka se vratila u Sarajevo: Bosna večeras dočekuje Iliriju u prvoj finalnoj utakmici ABA 2 lige
Regionalna ABA 2 liga stigla je do svoje završnice, a večeras ćemo gledati prvi finalni duel u sezoni 2025/2026, a snage će odmjeriti KK Bosna Visit Sarajevo i KK Ilirija. Susret počinje u 19 sati.
Bosna je nakon dugo vremena u prilici da se vrati u ABA ligu i sigurno će večeras u Skenderiji u dvorani "Mirza Delibašić", imati ogromnu podršku sa tribina.
Sa druge strane Ilirija je iznenađenje ovo sezone, ali svojim igrama slovenska ekipa je sasvim zasluženo u finalu.
U redovima KK Bosna Visit Sarajevo vlada optimizam pred večerašnji duel, a upravo u redovima našeg predstavnika vjeruju da bi puna Skenderija mogla biti glavno oružje.
Meč je između ostalih najavio i kapiten Haris Delalić.
"Naravno da smo spremni za Iliriju. Nemate tako veliki broj finala u karijeri i počastvovani smo što smo ovdje. Takav nam je bio plan i drago mi je da smo uspjeli. Finala su uvijek zanimljiva, nadam se da će biti dvije utakmice i da neće biti treće utakmice.
Oglasi
Imamo domaći teren i tu ne smijemo tek tako ispustiti. Vjerujem da će atmosfera biti kao protiv Vojvodine i da nas nose naši navijači u našoj Skenderiji", rekao je Delalić i osvrnuo se na punu dvoranu:
"Velika je razlika između punih i praznih tribina. Mene su emocije ponijele protiv Vojvodine jer sam vidio da je puna dvorana bila i protiv Ilirije bi moglo biti slično. Mi smo svi motivisani maksimalno i nadam se da će se to u pozitivnom smjeru okrenuti. Puna Skenderija je dodatni motiv", završio je Delalić.
Finalna serija ABA 2 lige igra se na dvije pobjede, a Bosna ima prednost domaćeg terena.
Drugi susret se igra u Ljubljani, a eventualna majstorica ponovo u Skenderiji.
Pobjednik iz ovog duela ide u ABA ligu, a poraženi bi trebao igrati baraž sa Cibonom koja je zauzela 15. mjesto u ABA ligi.
Međutim, pojavile su se informacije da se ABA liga proširuje na 20 klubova, pa ćemo vidjeti kako će sve to izgledati naredne sezone.
Jedno je sigurno, prvak ABA 2 lige sigurno ide u ABA ligu, bez obzira na promjene u sistemu takmičenja.
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.