KK Željo 1971 Bihać razbio KK Sloboda II
(FOTO: Facebook/ KK Željo 1971 Bihać) Tim iz Bihaća ove godine igra sjajno, te još nema poraza

A2 liga, grupa "Sjever"

S. Bošković

U Bihaću je sinoć odigrana utakmica četvrtog kola košarkaške A2 lige grupa "Sjever", a snage su odmjerili domaći KK Željo 1971 Bihać i KK Sloboda II.

Domaći tim nastavio je s sjajnom formu i sinoć je uništio goste iz Tuzle rezultatom 115:66.

Jedino se u prvoj četvrtini nazirala rezultatska neizvjesnost s obzirom na to da ju je domaći tim dobio rezultatom 25:19, no ipak Željo je na pauzu otišao s velikom prednosti od 21 poena. U nastavku susreta ta prednost je samo rasla i na kraju je bila čak 49 poena.

Najefikasniji kod domaćeg tima bio je Jahić s 18 poena, a pratili su ga Halkić i Jovanović s 17 postignutih koševa. Kod gostiju su samo raspoloženi bili Lesetović s 22 poena, te Subašić s 19 poena.

Na tabeli je i dalje vodeća Sloboda II, koja ima utakmicu više od ekipe iz Bihaća, koja se nalazi na drugom mjestu. Na trećem mjestu je Gračanica. Četvrtu poziciju zauzima KK Gradina, peti je KK Litva, dok su na začelju tabele KK Bihać i KK Orlovik.

U narednom kolu KK Željo 1971 Bihać gostuje Gradini, dok je Sloboda II slobodna.