Košarkašicama Banovića pripao Kup BiH

Pobjeda nad Play Off Ultra

S. Mlaćo, foto: E. Dindić

U finalu Kupa BiH za košarkašice Banovići su večeras savladali Play Off Ultra 71:65.

Prva četvrtina pripala je gošćama iz Sarajeva 12:8, a pauzu se odlazi pri rezultatu 31:28 za gošće.

U drugom dijelu zanimljiva i kvalitetna utakmica, a treći period sa jednim poenom razlike pripada domaćim košarkašicama 18:17.

Pobjednik je odlučen u posljednjoj četvrtini, koje su domaće dobile 25:17 za konačnih 71:65. U redovima ŽKK Banovići istakla se Danira Mušić sa 22 poena i deset asistencija, dok je Milena Vujačić dodala 13 poena, a Anela Alagić 12.

Kod Play Off Ultra 18 poena Jovane Marković, a jedan manje je dodala Nedžla Kovačević.