Kralj blistao protiv Phile, Melo sjajan protiv Bucksa

NBA liga

Zanimljive utakmice igrane su sinoć na parketima NBA lige, a većih iznenađenja nije bilo.

Možda i najveće iznenađenje napravila je ekipa Portlanda. Predvođeni fantastičnim Damienom Lillardom (31p), Blazersi su savladali favorizovanu Oklahomu 115:110.

Ključna je u ovom meču bila posljednja dionica u kojoj je timska igra domaćih košarkaša stvorila razliku, te su Blazersi stigli do pobjede na kraju.

Memphis je na svom parketu savladao Boston 101:98 zahvaljujući također fantastičnoj igri u posljednoj četvrtini.

Imali su Celticsi 19 poena prednosti početkom trećeg perioda, ali to do kraja nisu uspjeli sačuvati. Grizzliesi su sjajnom odbranom u posljednjoj četvrtini stigli do preokreta i pobjede Do nje ih je vodio Zach Randolph koji je imao double-double učinak od 25 poena i 13 skokova.

LeBron James je imao fantastičnu noć u pobjedu Philadelphije nad Clevelandom 95:85. Kralj je bio blizu triple-double učinka, a na kraju je meč završio sa 37 poena, devet asistencija i sedam skokova.

Dvije asistencije falile su i Carmelu Anthonyju da dođe do triple-double učinka. New York Knicksi su lagano savladali Milwaukee u MSG-u 100:88, a Melo je pored 24 poena imao 10 skokova i osam dodavanja.

Houston je nakon produžetka savladao Indianu 107:103, dok su gostujuće pobjede upisali Dallas kod Minnesote i Utah kod LA Lakersa.