Lagana pobjeda Barcelone na otvaranju nove sezone

Gran Canaria nemoćna

Košarkaši Barcelone savladali su Gran Canariju 98:78 u 1. kolu ACB lige.

Gran Canaria je meč otvorila serijom od 5:0, ali je to bilo sve što su gosti u radili u prvom poluvremenu.

Već do kraja prve četvrtine Barca je napravila solidnih 12 poena prednosti (29:17), da bi se do odlaska na odmor razlika povećala na plus 19, 49:32.

Iako je ekipa Svetislava Pešića u jednom trenutku u trećem periodu imala čak 21 poen prednosti, došlo je do upuštanja.

Gran Canaria je to iskoristila, došli su u jednom trenutnu sa samo minus četiri, a u posljednjih deset minuta se ušlo sa plus osam u korist Barce, 71:63.

Gosti sa Kanarskih Ostrva nisu imali snage za potpuni preokret. Barcelona je na kraju uspjela da zabilježi pobjedu i da uspješno počne sezonu u ACB ligi.

Potražite više informacija na temu ACB liga:

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Ante Tomić sa 21 poenom, dok je kod Gran Canarije Baez ubacio 16.