LIVE! Igokea - Borac 91:81

Kraj!
U posljednjoj minuti Igokea je otišla i na najveću prednost. Koševima Allena i Bocke stigli su na 89:78, a gosti su preko Velimirovića smanjili na 89:81. U zadnjoj sekundi Allen postavlja konačan rezultat 91:81.

U toku je 39. minut
5 lična greška za Gemaljevića. On je prvi igrač koji će morati napustiti igru.

U toku je 38. minut
Allan griješi u prevođenju lopte nakon čega Franklin polaže za 81:78, ali i Borac griješi. Wright krade loptu i pogađa uz dodatno bacanje. 2 minute prije kraja Igokea ima 84:78 i loptu u svojim rukama.

U toku je 34. minut
WRIGHT ZAKUCAVA! I to kakvo zakucavanje, bio je to više let preko Popovića i Velimirovića. Velikih 6 poena prednosti za domaće u utakmici u kojoj su se ekipe konstantno smjenjivale u vodstvu,a niti jedna nije mogla na dvocifrenu prednost.

U toku je 31. minut
Trjoka Gemaljevića za 73:71. Prije toga je Stažić podigao vodstvo domaćih.

Nervoza se uvukla u obje ekipe. Nakon blokade Rothbarta Gemaljević i Vučurović se koškaju, ali se sve brzo smirilo. Gemaljević pogađa jedno od dva bacanja, a nakon njega poentira Bocka.

Kraj 3/4 (69:67)
Patterson ponovo pogađa i domaći u posljednjih 10 minuta ulaze sa dva poena prednosti. Najbolji u Igokei definitivno Vučurović, 21 poen od toga 5 trojki.

U ovoj dionici konačno se pribudio vođa ekipe borca Zlatko Jovanović i ubacio dvije trojke.

U toku je 30. minut
Patterson tek sada postiže svoje prve poene. Dobro bi za domaće bilo da on proigra barem u zadnjoj četvrtini jer bez poena sa centarskih pozicija teško mogu parirati razigranom borcu.

Atanacković ponovo za dva, a odgovara Vučurović trojkom za egal 67:67. 20 sekundi ostalo je do kraja 3/4.

U toku je 27. minut

Trojkom Atanackovića Borac ponovo dolazi u vodstvo. Prije njega poentirao je Rothbart ubacivši svoj 19 poen.

U toku je 25. minut
Trojka na trojku. Vučurović pogađa, Jovanović odgovara.

Velimirović ponovo pogađa rojku za 51:50, ali Tautvydas sa 2+1 i kovačević sa linije za slobodna bacanja odvode Igokeu na, u ovom susretu velikih 56:50. Međutim, nema vremena za slavlje jer je i Popović precizan na slobodnim bacanjima, a budi se i Jovanović. Trojka za 56:55

U toku je 24. minut

Na startu 3/4 Vučurović pogađa trojku za izjednačenje u drugih 20 minuta igre počinje od nule. Borac bi mogao uskoro ući u probleme jer je njihov najbolji igrač Rothbart zaslužio 3. ličnu grešku

Kraj 2/4 (38:41)
iako je počela snažno i atraktivno, u Aleksanrovcu se igra utakmica puna pogrešaka sa obje strane. Borac ima raspoloženog Rotbahta i standardno dobrog Velimirovića, ali jošp uvijek se očekuje da proradi i Jovanović.
Na klupi Igokee nikako ne mogu biti zadovoljni šutem, pogotove ne onim sa linije za slobodna bacanja. Sretenoviću će odmor dobro doći da pokuša svojie centre uputiti kako da zaustave Rothbahta.

Utakmica je još uvijek potpuno otvorena i moguće je da ćemo i u Aleksandrovcu gledati triler završnicu kao i u Mostaru.

U toku je 19. minut

Ćup je promašio oba bacanja i propusti priliku da dođe do poravnanja, a nakon dobre odbrane domaćih i Bocka ima polovičan učinak za 34:35. Velimirović je ponovo neumoljiv iza 6,25. Tošić ponovo pogađa samo jedno bacanje nakon čega Stažić pogađa za dva. Igokea bi morala popraviti šut iz igre i iz prekida da bi ostvarila pozitivan rezultat nad borbenim Borcem.

U toku je 18. minut

Tautvydas ponovo pogađa samo jedno bacanje. Ukoliko on ne proradi domaći će teško doći do pobjede. S druge strane Paunović pogađa za 2, Atanacković za tri i odovodi Borac na do sada najvećih 29:35. Tautvydas sada precizniji na slobodnim bacanjima, a onda i Tošić pogađa i vraća Igokeu u igru.

U toku je 16. minut

TROJKA ROTBARTA! prije toga, Bocka je vratio prednost na stranu domaćih, ali samo za kratko. Izraelski Bosanac ne dozvoljava Igokei da se razigra.

U toku je 14. minut

Sada klupa Borca zove minut odmora. Borac ima prevagu na centarskim pozicijama, dok su Stefanović i Tautvydas postigli samo po 2 poena,Rotbart je najbolji strilac utakmice sa 12.

U toku je 13. minut

Nakon prekida Popović pogađa za dva, a čini se da je minut odmora dobro došao domaćima, jer nakon dobre akcije Tošić pogađa za tri. Samo poen prednosti za Borac.

U toku je 11. minut

Slobodnim bacanjem Popovića i trojkom Franklina Borac ponovo prelazi u vodstvo, a nakon dvije vezane greške Igokee u napadu trener Zoran Sretenović pozvao je minut odmora.

Kraj 1/4 (23:21)
Uzbudljiv susret sa kojim publika može u potpunosti biti zadovoljna. Dosta atraktivnih poteza na oba kraja terena potpuno izjednačena igra u kojoj je nakon prvih 10 minuta domaćin ostvarii blagu prednost

U toku je 9. minut

Gledamo duel izjednačenih ekipa. Borac nije stigao sa spuštenom zastavom i po svemu sudeći biće uzbudljivo do kraja. Nakon vodstva gostiju 14:16, Vučurović pogađa trojku, a odmah zatim još jednu uz faul i dodatno Bacanje. Rothbart smanjuje na samo 2 poena zaostatka. To je njegov 12 poen.

U toku je 8. minut

Wright ponovo zakucava. Ovo je njegovo drugo zakucavanje u dosadašnjem toku susreta. Plajmaker Borca odgovara polaganjem, a nakon dobre odbrane, Atancković dovodi Borac do izjednačenja.

U toku je 6. minut

Susret je počeo pred nekih 900-1000 gledalaca. Kovačević je u prvom napadu fauliran na trojici i pogađa sva tri bacanja, a već u slijedećem napadu pogađa 2+1. Borac predvodi Rothbart koji gospodari pod obručima, pogađa za dva, a onda i zakucava. Njegovom trojkom Borac prilazi na 12:10.

Za nekoliko minuta počinje susret 5. kola Centrotrans lige za prvaka između KK Igokea Partizan i KK Borac Nektar u dvorani "Nenad Baštinac" u Aleksandrovcu. Reporteri SportSport.ba su već na licu mjesta i rezultat ćemo pratiti uživo.