Live: Igokea - Sloboda Dita
Live prenos treće utakmice 4. kola

M. Maksimović

Kraj Igokea - Sloboda Dita 86:69 Igra Slobode Dite se potpuno raspala u posljednje dvije minute, pa je Igokea na kraju slavila sa više nego ubjedljivih 86:69. Aleksandrovčani su do treće pobjede došli zahvaljujući odličnoj igri u posljednjih deset minuta.

38. minuta Igokea - Sloboda Dita 75:66

Ulazimo u finiš utakmice, Igokea ima velikih devet poena prednosti. Stefanović je ubacio dva poena, Senad Muminović je zatražio time-out, koji teško može nešto promijeniti

37. min Igokea - Sloboda Dita 71:66

Tuzlaci su još uvijek bez poena iz igre u ovom periodu. Igokea sve bliže novoj pobjedi.

34. min Igokea - Sloboda Dita 68:62

Tuzlaci ne uspjevaju pogoditi još uvijek iz igre, Ross je ubacio jedno bacanje, M.Milošević dva, naravno Igokea to koristi.

32. min Igokea - Sloboda Dita 63:59

Ludnica u dvorani, Igokea je odbranila napad, Stazić je opet pogodio tricu. Igokea je za sada u seriji 8:0

31. min Igokea - Sloboda Dita 60:59

Igokea je krenula silovito na početku četvrte četvrtine. Stazić je pogodio tricu, Stefanović je dodao dva poena

30. min Igokea - Sloboda Dita 55:59 (završena je treća četvrtina)

Sloboda Dita u posljednju dionicu ulazi sa četiri poena prednosti, nema sumnje učekuje nas uzbudljiva završnica utakmice.

28. min Igokea - Sloboda Dita 55:59 Allen je ubacio dva slobodna bacanja, Tošić je promašio tricu, Sloboda u posljednju minutu treće četvrtine ulazi sa vodstvom 55:59

27. min Igokea - Sloboda Dita 53:57

Domaćini u ovim trenucima imaju raspoloženog Lydeka koji je ubacio četiri poena. Sloboda Dita je u maloj krizi, Tuzlaci dugo nisu pogodili iz igre

22. min Igokea - Sloboda Dita 45:55

Počelo je drugo poluvrijeme susreta u Aleksandrovcu. Allen je postigao četiri poena, Matić i Albijanić po dva, nakon čega je stigla trica Milana Miloševića

20. min Igokea - Sloboda Dita 41:48 (kraj prvog poluvremena)

Nakon prvog poluvremena Sloboda Dita ima sedam poena prednosti i kako sada stvari stoje, pratiti ćemo uzbudljivo drugo poluvrijeme.

19. min Igokea - Sloboda Dita 37:46

U finišu prvog dijela, M. Milošević veže pet poena zaredom, Albijanić ubacuje četiri, Sloboda Dita igra vrlo dobro

17. min Igokea - Sloboda Dita 34:37

Matić je ubacio dva poena, Albijanić dva bacanja. Bocka pogađa uz dodatno bacanje koje nije realizovao.

14. min Igokea - Sloboda Dita 30:31

Kako utakmica odmiče, domaćini su sve nezadovoljniji suđenjem prije svega Milana Adamovića, koji je čini se blokadu Pattersona ocijenio kao prekršaj. Jocović promašuje oba bacanja.

12. min Igokea - Sloboda Dita 27:29

Nakon trice Matića Sloboda je povela 21:30, Bocka krade loptu pa poentira, pa ponovo krade još jednu loptu, ovaj put Stažić pogađa.

10.min Igokea - Sloboda Dita 21:27 (kraj prve četvrtine)

Domaćini su imali velikih problema u završnici prve četvrtine, četiri napada zaredom nisu uspjeli poentirati što su gosti iskoristil. Igokea je vodila 17:16, nakon čega gosti prave seriju 7:0. U domaćoj ekipi Siniša Kovaćević je ubacio 8 poena, u ekipi Slobode Dite Ronnie Ross 9 poena.

7. min Igokea - Sloboda Dita 15:16

Matić je pogodio tricu za mini seriju Slobode 6:0, Kovačević realizuje dva bacanja. Milan Milošević i Jocović vežu po dva poena,Dita ima +4, 17:21

5. min. Igokea- Sloboda Dita 15:10.

Serija Igokee 7:0, Kovačević već napravio dva prekršaja, Ross pogađa za 15:12. Novi problemi za Sretenovića, Nikola Vučurović napravio treći prekršaj

3. min. Igokea - Sloboda Dita 4:8

U petorci Igokee su Vučurović, Kovačević, Wright, Tautvydas, Allen, dok je Sloboda Dita krenula sa Rossom, Jocoviće, M.Miloševićem, Halibegovićem i Matićem

Za Igokeu igraju :Tošić, Patterson, Bocka, Stazić, Đurica, Vučurović, Ćup, Wright, Tautvydas, Stefanović, Kovačević, Allen.

U sastavu Slobode Dite su:Halilović, M.Milošević, Hrnčić, Halibegović, Albijanić, Peršić, Tomović, Tanasilović, Matić, N.Milošević, Jocović i Ross.

Sudije ovog dvoboja su: Milan Adamović iz Banja Luke, Haris Bijedić iz Sarajeva i Denis Ćorić Mostar.
Delegat utakmice je Toni Matić iz Čapljine.

Poštovani posjetioci www.SportSport.ba, dobro došli na LIVE prenos utakmice 4. kola košarkaške „Centrotrans lige za prvaka“.

Zajedno ćemo pratiti utakmicu koja se igra u Aleksandrovcu, u kojoj se sastaju domaća Igokea i Sloboda Dita. Košarkaši Igokee su za sada na omjeru 2-1 uz prosjek od 88.3 poena postignuta po utakmici, dok je Sloboda Dita na identičnih 2-1, ali uz prosjek od 64.6 poena po utakmici.