LIVE: KK BOSNA - BORAC NEKTAR 58:66

KRAJ: rezultat 58:66

KRAJ: Rezultatom 58:66 Borac je ponovo matirao domačine. Na kraju je sarajevska publika nagradilia igrače Borca zasluženim aplauzom.

U toku je 40. minut
: Bosna još ne odustaje, a Borac ponovo uspješan u izvođenju slobodnih. Franklin i Jovanović postižu još 4 poena.

U toku je 40. minut: Bosna pokušava brzim prekršajima preokrenuti rezultat ali Borac uspješan u izvođenju slobodnih. Franklin i Jovanović postižu 4 poena.

U toku je 39. minut
: Williams se pogađa jedno slobodno za 51:58. Minut i pol do kraja Zdovc traži time out nakon čega će Borac povesti napad.

U toku je 36. minut: Pašalić ponovo promašuje tricu ali ga Hajrić popravlja. Rezultat 50:57. Obje ekipe pokušavaju gotovo isključivo sa linije 6.25 u čemu se gosti ipak uspješniji.

U toku je 35. minut: Pašalić promašuje tricu, a Franklin pogađa. Nakon svega Baily uzvraća tricom. Rezultat 48:57.

U toku je 34. minut: Gemaljević tricom povecava prednost na 45:54. Zdov traži time out.

U toku je 33. minut: Najbolji igrač Borca, Jovanović, pogađa oba bacanja. Rezultat je 45:51.

U toku je 32. minut
: Nakon trice Pašalića rezultat je 45:49. Publika negoduje nezadovoljna suđenjem.

U toku je 31. minut: Williams poentira za 42:48.

Kraj 3/4: Sve je manje vremena za Bosnu kojoj poraz u ovoj utakmici znači i gubitak prve pozicije na tabeli. Rezultat 40:48.

U toku je 27. minut
: Borac se ponovo vraća u igru. Nakon vezanih promašaja Panića i Šehovića sa linije 6.25, Jovanović pogađa još jednu tricu. Rezultat 39:48.

U toku je 26. minut
: Gemaljević ponovo lako poentira, a na drugoj strani Panić promašuje tricu. Klupa Bosne traži time out. Ikonić, koji je igrao samo tri minute, i dalje na klupi. Rezultat 35:43.

U toku je 25. minut: Šehović asistira, a Bavčić zakucava. Još jedna trica Gemaljevića za 35:41.

U toku je 23. minut: Sve lopte idu na Williamsa koji je upravo pogodio jedno slobodno bacanje za 33:38. Gosti potpuno izgubljeni u posljednih osam minuta.

U toku je 22. minut
: Popović je pogodio jedno slobodno, a Williams uzvratio sa oba. Rezulat 32:38.

U toku je 21. minut: Bosna je odbranila koš od prvog napada gostiju, a zatim je Williams pogodio sa poludistance za 30:37.

Kraj 2/4
: Wiliams je zaustavio posljednji napad Boraca pa se na odmor odlazi sa rezultatom 28:37.
Prvi dio utakmice je u potpunosti pripao Borcu koji je napravio ogromnu prednost koja u jednom trenutku iznosila 15 poena (15:30). Studenti su tek od petnaeste minute zaigrali ozbiljnije. Najbolji pojedinici na parketu su Williams sa 8 poena i Bailey sa 7 poena dok je prvi strijelac u ekipi Borca Zlatko Jovanović sa 9 poena iz tri pokušaja sa linije 6.25 metara.

U toku je 19. minut: Borac nije postigao ništa u posljednje tri minute i njegova prednost se polako topi. Rezulltat 28:37.

U toku je 18. minut: Gemaljević tricom za 26:37. Bosna smanjuje prednost preko Williamsa i Baileya.

U toku je 16. minut
: Bosna je podigla nivo igre i puno ozbiljnije pristupa odbrani tako da Borac sve teže dolazi do poena. Očigledna su i nastojanja "studenata" da promijene taktiku u napadu i glavnu ulogu dodijele svojim centrima. Rezultat je 22:35.

U toku je 15. minut: Tomović realizuje samo jedno slobodno bacanje i rezultat je 20:33.

U toku je 12. minut: Trica na tricu: prvo je Šehović pogodio, a zatim Franklin vratio istom mjerom. Rezultat je 15:30.

U toku je 11. minut: Loš pas Ikonić - Rahimić i gubitak lopte. Ponovo trica raspoloženog Jovanovića i rezultat je 12:27.

Kraj 1/4: Bailly promašuje tricu na samom kraju četvrtine i trenutni rezultat je 12:24. U igru ulazi Ikonić.

U toku je 8. minut: bosna je napravila mini seriju i u samo jednoj minuti postigla sedam poena. Trica Bailleya, polaganje Rahimića i novi poeni Rahimića za 12:17.

U toku je 7. minut: Popović pogađa dva slobodna i rezultat je 5:16. Publika nijemo posmatra vrlo loše otvaranje Bosne.

Potražite više informacija na temu Košarkaško prvenstvo BiH (M):

U toku je 6. minut: Zatko Jovanović sa još jednom tricom povećava na 5:14.

U toku je 5. minut: Borac još više povećava prednost i vodi sa 4:11. U KSC Skenderija još uvijek ulazi publika i trenutno je u dvorani oko 600 gledalaca.

U toku je 4. minut: I dalje vodstvo gostiju od 4:7. Williams je poentirao za studente, a Đurasović po drugi put za redom pogodio samo jedno slobodno bacanje.

U toku je 3. minut: Igrač Borca, Zlatko Jovanović, otvorio je susret tricom i najzaslužniji je za trenutno vodstvo gostiju 2:6.

Oko tri stotine gledalaca, mahom domaćih navijaća će pratiti susret. Među njima su i Emir Zimić i Božo Đurasović koji danas neće nastupiti.
Ekipe se zagrijavaju, a redovima Bosne možemo primjetiti Gorana Ikonića koji se "vratio" nakon duže pauze.

Poštovani posijetioci našeg online sportskog magazina, za nešto manje od 15 minuta u KSC Skenderija u Sarajevu počeće susret 9. kola Centrotrans lige za prvaka BiH između Bosne ASA BHT i Borac Nektar, a kojeg ćete uživo moći pratiti na SportSport.ba!