LIVE! LIGA ZA PRVAKA: KK BOSNA - KK ŠIROKI 78:71

4/4; KRAJ! Bosna je u derbiju 7. kola Lige za prvaka BiH savladala Široki PP - 78:71!

40. minuta: Široki promašuje napad, tačnije Dijan je neprecizan - Bosna je pobijednik!!!!

40. minuta: Bethel gubi loptu, Panić ne koristi napad za Bosnu. Time out, 39 sekundi prije kraja utakmice plus sedam je za Bosnu.

39. minuta: Minuta i 23 sekunde do kraja meča. Hajrić fauliran na trojci. Od tri bacanja pogodio je dva. Možda i ključni poeni?

39. minuta: Peta lična greška Suada Šehovića, prvi igrač koji je morao napustiti susret prije vremena. Fajardo pogađa dva bacanja - 76:71 - opet gusto u Skenderiji!

38. minuta: Williams nije iskoristio prvo, ali jeste drugo slobodno bacanje.

37. minuta: Baeliy je pogodio dvojku, ali Župić trojku za Bosnu, pa je samo četiri razlike za Bosnu. Ipak, Hajrič iz drugog plana skače i pogaađa, pa je opet plus šest. Široki ne koristi napad, lopta je za Bosnu. Time out Ivan Velić, trener Širokog PP.

36. minuta: Williams je dao poene za Bosnu, a onda Bethel za Široki, ali nije iskoristio dodatno bacanje. Pet je poena prednosti za domaće, foto finiš utakmice opet nam donosi dramu u duelima Saralija i Širokobriježana...

35. minuta: Panić pogađa za Bosnu, pa njegov tim ima osam peona prenosti. No, Špralja je neumoljiv opet pogađa trojku. Ulazimo u izuzetno neizvjesnu završnicu utakmice.

34. minuta: Špralja dao poene nakon više od tri minute posta gostiju. Potom sjajna trojka Graysa i Široki je ponovo u igri za trijumf - serija od 5:0 gostiju. Time out Jurij Zdovc, trener Bosne, naredni napad ima Široki PP.

33. minuta: Samo Jafferson pogodio jedno od dva bacanja u posljednjem periodu igre. Dakle, Široki bez koša više od dvije i pol minute.

32. minuta: U četvrtoj četvrtini do sada nije bilo poena.

30. minuta: Obilježili su je incidenti na parketu i sukob Šole i Jacksona, ali bez većih problema. Bosna ima 10 razlike, nakon poena Panića.

29. minuta: Panić je pogodio trojku za Bosnu, možda i ključni poeni u prelomnim trenucima susreta - 65:53!

28. minuta: Dijan je pogodio samo jedno bacanjem a Fajardo bio neprecizan iz dodatnog napada. No, Bosna nije bila precizna, a Grays smanjio devet poena prednosti za domaće.

27. minuta: Namjeran prekršaj Jacksonu. Dijan ima dva bacanja i Široki napad.

26. minuta: Williams pogađa i drži Bosnu na prednosti iznad 10 peona. Ipak, još nije ništa riješeno, ali sve miriše da su ovo ključni momenti meča.

24. minuta: U međuvremenu Špralja zaradio treći prekršaj, a Fajardo dao dva poena, kao i Štemberger, pa se prednost Bosne malo istopila na 11 razlike.

23. minuta: Baeliy pogađa trojku, Bosna se odlijepila na 15 razlike! Da li se "lomi" rezultat derbija u korist Saralija?!

22. minuta: Hajrić poenirao, a pri tome ga faulirao Fajardo, te je iskoristio i bacanje. Najveće prednost na utakmici - 12 poena za Bosnu!

21. minuta: Špralja pogađa prve poene u drugom dijelu igre. Bosna je potom pentirala trojkom preko Šehovića - opet plus 10 za domeće! No, Špralja vraća trojkom, odlična utakmica! Williams za dva, Bosna drži prednost...

2/4; Kraj prvog poluvremena! Bosna u derbiju na odmor otišla sa devet poena prednosti. Prvo je Grays pogodio jedno bacanje za goste, a onda u posljednjem napadu u drugoj četvrtini Bailey ušao na polaganje i pogodio. Sjajna utakmica u Skenderiji!

20. minuta: Bethel je pogodio za tri, no uzalud. Za Bosnu je u narednom napadu istom mjerom uzvratio Jackos, što mu je bila treća trica u meču. Trenutno je 45:37, nakon peona napad za napad. Do poluvremena 20 sekundi, Zdovc je zvao minut odmora.

18. minuta: Hajrić je pogodio jedno od dva bacanja, nakon što ga je faulirao Štemberger, kojeg je Velić potom povukao sa parketa - Bosna prvi put na deset poena viška.

16. minuta: Williams se razljutio i pogodio dva napada za dva, pa je Bosna opet na plus devet.

15. minuta: Malo tenzija na terenu verbalni sukob Štemnergera i Williamsa. Nakon faula na njemu Štemberger koristi jedno od dva bacanja. I na tribinama vruće!

15. minuta: Trojka Šime Špralje. Vraća goste u život, ali na kratko. Na drugoj strani za tri pogađa Jackson.

14. minuta: Špralja je smanjio na 30:23, no Williams se budi i pogađa za dva 32:23.

13. minuta: Bavčić pogodio jedno od dva slobodna bacanja. Odlična odbrana Bosne, Široki nema rješanja u napadu.

13. minuta: Jackson je pogodio trojku, Široki nije iskoristio svoj napad. Velić zove opet time out.

12. minuta:
Bavčić pogađa iz kontakta, te koristi slobodno bacanje. Najveća prednost Bosne na utakmici.

11. minuta: Prvi napad ima Bosna - Bavčić postiže drugu trojku, a osmi svoj osmi poen na meču. Fajardo je pogodio jedno od dva slobodna bacanja i pokvario 100 postotni učinak sa linije slobodnih bacanja, ali smanjio na mins pet Širokog PP.

1/4; Kraj prve četvrtine - 20:20. Dijan je u posljednjem napadu Širokog opet bio neumoljiv, dao osmi poen za novo izjednačenje rezultata.

10. minuta: Bailey pogodio dva bacanja, a odna i Bavčić trojku. Serija Bosne od 9:0, pa sada oni u derbiju vode dva razlike - 20:18! Time out Ivan Velić, trener Širokog - 12 sekundi do kraja prve četvrtine.

8. minuta: Panić je iz dva bacanja konačno prekinuo seriju gostiju. Široki je promašio napad, a Bavčić dao prve poene na meču, pa su domaći sada na minus četiri. Time out kojeg je prethodno Zdovc zvao očito urodio plodom.

7. minuta: Špralja je htio zakucati, a Bavčić ga teže faulirao. Srećom, nije ozbiljnije povrijeđen. Špralja pogađa oba bacanja za seriju 7:0 Širokog. Bosna je bila neprecizna i u narednom napadu, a Župić pogodio trojku za seriju od 10:0 i najveću prednost na utakmici - 11:18!

6. minuta: 5:0 serija Širokog. Svoj šesti poen postigao je Dijan, pa aktuelni prvak BiH opet vodi u Sarajevu - 11:13.

5. minuta: Fajardo iskoristo jedno od dva slobodna bacanja - 11:9. Williams je bio neprecizan , a gosti iz kontre opet iznudili prekršaj. Oba puta pogodio Fajardo - egal!

4. minuta: Prvo vodstvo Bosne - 9:8. Šehović je pogodio za dva poena, a onda je i fauliran, pa je iskoristio bacanje. Dijan, već sakupio tri lične greške. Protesti klupe Širokog Brijega. Jefferson je sada povećao na 11:8.

3. minuta: Dijan je pogodio dva bacanja, pa su gosti poveli 4:6. Poravnao je iz kontre Hajrić 6:6. A potom je Dijan opet realizovao napad za goste koji vode 6:8.

2. minuta: Ezugwu je pogodio iz kontakta za Široki, ali potom nije iskoristio slobodno bacanje. Williams je na drugoj strani nakon faula ubacio oba - Williams - Široki 4:4!

1. minuta: Utakmica je počela, prvi napad ima Široki Prima pivo. Pogodio je Dijan gosti vode 0:2. Uzvratio je Williams - 2:2.

Igrači oba tima izlaze na teren, predstavljajući se publici. Sarajlijama ovacije, a Širokobriježanima zvižduci! Bosna nakon prvih 6 kola ima sve pobjede, a Široki jednu manje. Derbi nad derbijima koji će kreirati i lidersku poziciju u Ligi za prvaka!

Potražite više informacija na temu Košarkaško prvenstvo BiH (M):

Tribine male dvorane KSC Skenderija već su skoro, pa prepune, a utakmici 7. kola Centrotrans lige za prvaka BiH, Bosna ASA - Široki PP, prisustvuju i bivše zvijezde "studenata" Mujo Tuljković i Gordan Firić. Atmosfera se zagrijava, biće pakleno u najvećem derbiju bh. košarke, to je već sada sigurno!

Poštovani posijetioci našeg online sportskog magazina za nešto manje od 15 minuta u KSC Skenderija u Sarajevu počeće najveći derbi naše košrakške, između Bosne ASA BHT i Široki PP, a kojeg ćete uživo moći pratiti na SportSport.ba!