LIVE! LIGA ZA PRVAKA: KK IGOKEA - KK SLAVIJA 99:59

KRAJ: Visoka pobjeda Igokee u kojoj su potpuno razbili gostujuću Slaviju. Mrlju na lijepu košarkašku predstavu bacila je sudijska trojka Pehar, Drmić, Ćorić velikim brojem, u najmanju ruku, diskutabilnih odluka kojima su jednako oštećene obje strane, ali najviše gledaoci u Aleksandrovcu.

U toku je 40. minut: 56 sekundi ostalo je na semaforu, a pbulika u Alkesandrovcu brodi svoj tim da ubaci i "magićni" stoti poen.

U toku je 39. minut: Sada je i Demić dobio tehničku grešku zbog prigovora. Ćup je pogodio oba bacanja, a Bocka pogađa trojku za velikih +43

U toku je 37. minut: Pattersonu je dosuđena 5. lična greška, ali je igra počela i bez toga da je on zamjenjen. Publika oduševljeno posmatra nesvakidašnju predstavu koju su im službena lica u ovom susretu priredila.

U toku je 36. minut: Pitanje pobjednika je riješeno, Publiku u Aleksandrovcu sada još samo zabavljaju čudne odluke sudijskog trojca Pehar, Drmić, Ćorić, pa i oni uspjevaju izmamiti aplauze. Pitanje je da li su kompenzacije i sudijska uplitanja u igru neophodna i kod ovakovog rezultata.

toku je 35. minut: I jedna i druga ekipa sada čekaju kraj utakmice. Igokeu trenutno i u napadu i u odbrani predvodi Patterson.

Kraj 3/4: I pored toga što je sudija Pehar iz igre isključio stratega domaćih, Zorana Sretenovića situacija na parketu nije se značajno promijenila u odnosu na iz prvih minuta susreta. Debakl Slavije koji se nazirao već sredinom prve četvrtine sada je potpuno jasan. Još je samo ostalo pitanje sa kolikom razlikom će susret biti okončan.

U toku je 30. minut: Ponovo poeni Kovačevića koji je sada sa 20 poena najbolji strijelac susreta.

U toku je 28. minut: Strasti su se smirile i utakmica je nastavila svojim dsadašnjim tokom. Igokea sada štedi snagu i održava tridesetak poena razlike koji su im dovoljni da izbiju na drugu poziciju Lige za prvaka.

U toku je 25. minut: Dosuđena je i 4. lična greška za Tautvydasa, a Patterson od ranije ima 4, pa bi i domaći mogli imati velikih problema na centarskim pozicijama. Rezultatska zaliha koju su do sada stvrili, ipak, bi im trebala omogućiti mirnu završnicu čak i ako sudijska trojka isključi 50% tima.

U toku je 22. minut: Nakon isključenja trenera domaćih u utakmici u kojoj je pitanje pobjednika riješeno praktično u prvoj četvrtini suci su počeli kompenzirati, pa je dosuđen niz prekršaja gostima iz Istočnog Sarajeva.

U toku je 21. minut: Već legendarni sudija Dražen Pehar je isključio Sretenovića zbog protesta!

U toku je 21. minut: Drugo poluvrijeme počelo je izvođenjem bacanja za KK Slaviju. Nakon samo jednog minuta igre i po dva poena sa obje strane, ponovo bura protesta sa klupe Igokee. Poslije čiste blokade Pattersona suci su priznali poena a Sretenović eksplodirao.

kraj 1. poluvremena: Slavija nije pokazala ništa u prvom poluvremenu, a visoka prednost domaćih potpuno je zaslužena. KK Igokea još jednom pokazuje zašto ga mnogi smatraju jednim od glavnih konkurenata za titulu u ovoj sezoni.

U toku je 18. minut: Bura protesta sa klupe domaćih i sa, do prije par trenutaka, mirnih tribina nakon što je Wrightu za blokadu dosuđen faul. Ipak, po svemu sudeći jedan ili dva poena u ovom susretu neće predstavljati neku razliku. Kovačević zakucava za svoj 11 poen i 52:24.

U toku je 15. minut: Samo Demić održava Slaviju u životu, ako se -23 u prvom poluvremenu može tako nazvati. Ponovo pogađa samo jedno bacanje, ali onda i još dva šuta iz igre.

U toku je 13. minut: Nekih 800 gledalaca u dvorani "Nenad Baštinac" već mogu početi da slave, jer je vrlo teško očekivati da se razbijena ekipa Slavije može izvući iz ponora u kojem se trnutno nalaze.

U toku je 11. minut: Demić je fauliran na trojki, ali nastavlja se agonija gostiju jer pogađa samoo jedno od 3 bacanja.

Kraj 1/4: Do visoke prednosti Igokea je došla prvenstveno zahvaljujući dobroj odbrani i brzim kontrama Allena i Kovačevića. Trener Sretenović dosta je rotirao i mijenjao čak deset igrača što je dalo veoma dobre rezultate.S druge strane Šehovac ne može biti zadovoljan niti jednim segmentom igre. Njegovi puleni nisu dobro odgovorili na agresivnu igru domaćih i pa je rezultat realan odraz odnosa snaga na terenu.

U toku je 9. minut: Nakon dužeg posta konačno jedan poen i za goste. Gvozdenović je ubacio jedno od dva slobodna bacanja.

U toku je 7. minut: Time out za ekipu Slavije nije donio mnogo dobroga. U nasavku gosti ponovo griješe, Kovečević i Allen pune njihov koš. Sve se čini da je na pomolu potpuni debakl ekipe iz Istočnog Sarajeva.

U toku je 5. minut: Igokea sada gađa iza linije 6,25. Pogaša Allan, a za njim i Vučurović za velikih 19:6. Agresivnom igrom u odbrani domaći su sveli Slaviju na samo 6 poena, ali pri tome i zaradili već 5 ličnih grešaka (Stefanović i Patterson po dvije).

Trener gostiju Goran Šehovac primoran je zovnuti time out.

U toku je 4. minut: Kovačević pogađa dva slobodna bacanja i šut iz igre za 13:4. I Patterson pravi svoju drugu ličnu grešku, ali Damjanović Aco ne poentira sa linije za slobodna bacanja.

U toku je 3. minut: Igokea je odmah svorila rezultasku razliku u koju je Vučurović uradio jednu trojku i jedno zakucavanje, a Stefanović 4 poena. Međutim, već nakon tri minute igre jedan od ključnih igrača Igokee, Slavko Stefanović zaradio je dvije lične greške, što bi moglo svoriti problem za Sreteneovića u nastavku susreta.

Utakmica 5. kola Centrotrans lige za prvaka u Aleksandrovcu između KK Igokea i KK Slavija počinje za nekih 5-6 minuta. SportSport.ba obezbijedio je još jedan Live prijenos domaće košarkaške lige u najuzbudljivijoj sezoni ovog desetljeća.