LIVE! LIGA ZA PRVAKA: KK ZRINJSKI - KK BOSNA 54:84

4/4; KRAJ UTAKMICE! Bosna je trijumfovala sa 30 poena razlike u Mostaru i totalno deklasirala Zrinjski čiji igrači su prije utakmice obećavali veliku borbu do posljednjeg minuta susreta. No, njihovi snovi raspršili su se već nakon prve četvrtine. Bosna ostaje prvoplasirana u Ligi za prvaka BiH sa maksimalnim brojem pobjeda, šesta, dok su Mostarci sve dalje od plasmana u play - off.

37. minuta: Kako se bliži kraj utakmice Bosna malo pada u igri, što donekle koriste Mostarci, pa su sada na koliko, toliko pristojnih 24 poena razlike. No, sada se može reći da je ovdje pitanje pobijednika riješeno i da će slaviti Sarajlije.

33. minuta: Trener Zelenika i njegovi igrači jedva čekaju kraj utakmice, i bruke koju im je večeras pred njihovim navijalima nanijela Bosna ASA BHT. Do kraja patnje dijeli ih nešto više od šest minuta, a sada na očigled 800 svojih navijača gube sa opet u ovom meču rekordnih 33 poena razlike.

3/4; KRAJ. Završena je treća četvrtina nezanimljivog susreta u Mostaru u kojem gosti iz Sarajeva apsolutno dominiraju. Prije posljednjih 10 minuta utakmice došli su do maksimalne prednsoti od 30 peona razlike, i može se reći da su ostvarili šestu pobijedu u šest kola Lige za prvaka BiH. Samo, ako se ne desi svjetsko košarkaško čudo ili smak svijeta?!

28. minuta: I Bosna je počela griješiti u posljednje tri minuta, pa se pridružila košarkašima Zrinjskog koji od početka meča igraju tako. Shodne tome za tri zadnje minute igre na oba koša postignuto je ukupno 5 poena.

25. minuta: Slovenac Zdovc tijera svoje igrača na maksimalnu ozbiljnost na parketu mostarske dvorane Bijeli brijeg, što oni poštuju u svakom trenutku i njihovo vodstvo u meču sa Zrinjskim sada iznosi 27 poena. Do njega su došli izuzetno agresivno i odgovornom odbranom, kao i brzom rotacijom i distribucijom lopte u napadu...

21. minuta: Počelo je drugo poluvrijeme. Zrinjski je iz prvog napada imao slobodna bacanja, no oba nije iskoristio Teo Šimović i rezultat je ostao nepromijenjen.

2/4; Kraj prvog poluvremena utakmice. Bosna je veoma kvaliteteno odigrala i na odmor odlaze sa 22 poena razlike. Domićima je malo što polazilo za rukom, i teško da će moći napraviti nešto značajnije i u nastavku meča, ne promijenili totalno pristup ka igri. Gosti nezadrživo jurišaju ka šestoj pobjedi u šest utakmica lige za prvaka BiH.

18. minuta: Bosna povečava prednost. Rutinski odrađuju posao, dok Zrinjski igrao veoma loše u napadu, gdje su izgubili puno lopti, a i nišanske sprave nisu im podešene...

16. minuta: Trener Zrinjskog Nedjeljko Zelenika uzeo je time - out pošto njegov tim gubi u dosadašnjem dijelu susreta sa najvećom razlikom - u minusu su 20 poena. U ovom periodu igre kod Bosne briljirao je Panić, za trenutnih 37:17 u korist gostiju.

14. minuta: Bavčić je dobio tehničku grešku, zbog prigovora sudiji, a domaći su potom realizovali slobodna bacanja i napad te malo ublažili prednost Sarajlija. Ipak, studenti još uvijek imaju sigurnu i solidnu zalihu od 13 poena, te u potpunosti za sada kontrolišu utakmicu.

1/4; KRAJ. Završena je prva četvrtina. Bosna ima značajnu prednost od 22:11. Sarajlije su napravile seriju od 16:1, te pametnom igrom prvi period igre riješili u svoju korist. Zrinjski puno srlja, i njegovi igrači pokušavaju šutevima "iz vana" koji ih ne služe najbolje.

7. minuta: Bosna je preokrenula rezultat i ima prednost od šest poena razlike. Prevagu je donio sjajni Lance Williams koji je ubacio šest poena za redom. Bosna odlično koristi njegovu snagu i često spuštaju loptu na svog centra, za što Mostarci nemaju rješenje.

4. minuta: Zrinjski je nešto bolje otvorio meč. Vode rezultatom 6:4, a do blage prednosti su došli zahvaljući trojkama Vučkovića i Brečića.

2. minuta: Utakmice je počela. Domaći imaju podršku oko 800 gledalaca. Igra se minuta i 30 sekundi, a niti jedna ekipa do sada nije postigla ni poen.

Potražite više informacija na temu Košarkaško prvenstvo BiH (M):

Bosna će u današnjoj utakmici nastupiti bez Ikonića i Rahimića, ali u tim trenera Jurija Zdovca vraća se od povrede oporavljeni kapiten Bavčić. Mostarci najavljuju borbu do posljednje minute susreta, dok su Sarajelije uvjerene u šesti trijumf iz šest mečeva.

Za nešto više od 10 minuta u Mostaru će početi prva utakmica 6. kola "Centrotrans lige za prvaka" BiH u kojoj će košarkaši Zrinjskog dočekati neporaženu Bosna ASA BHT, a utakmicu ćete moći pratiti u direktnom prenosu na našem portalu.