LIVE: Slavija - Bosna, Široki PP - Borac Nektar

Centrotrans liga za prvaka, 4. kolo

Kraj 4/4

Široki PP - Borac Nektar 70:58

Zaslužena pobjeda domaćina koja niti jednog trenutka nije došla u pitanje. Široki upisao treću pobjedu, a Borac i dalje nezna za uspjeh.

4/4; 34. minut

Široki PP - Borac Nektar 61:46

Čini se da je pobjednik na "Pecari" riješen. Domaći ne dozvoljavaju gostima da spuste prednost ispod 15 poena. Širokobriježanima na ruke ide i činjenica da Borac ima dosta igrača opterećenih prekršajima.

Kraj 3/4

Široki PP - Borac Nektar 56:43

Široki rutinski održava prednost. Gosti pokušavaju brzom igrom, ali im to ne polazi za rukom jer imaju previše promašenih otvorenih šuteva. Borac ima problema i sa ličnim greškama, a Rothbart je već u 16. minutu napravio 4 prekršaja.

Kraj 4/4

Slavija - Bosna 68:74

Bosna je stigla do očekivane pobjede. Pokušali su domaći košarkaši sve kako bi iznenadili favorizovane goste, ali nisu uspjeli. Nakon završetka susreta sportski pozdrav ekipa oba tima i aplauz od strane objektivne publike u Istočnom Sarajevu.

4/4; u toku 38. minut

Slavija - Bosna ASA BHT 59:68

Igračima Slavije kao da su se malo svezale ruke jer su promašili nekoliko čistih zicera, dok gosti mirnom igrom čuvaju prednost.

3/4; u toku 24. minut

Široki PP - Borac Nektar 46:31

Ništa novo na "Pecari". Igra se malo agresivnija odbrana što rezultira sa više prekršaja i promašaja oba tima.

4/4; u toku 35. minut

Slavija - Bosna ASA BHT 57:63

Bosna i dalje ima kakvu-takvu prednost, no Slavija pojačava tempo u želji da preokrene rezultat. Čini se da se odlučujuća bitka vodi pod koševima.
Na "Pecari" je još uvijek pauza.

Kraj 3/4

Slavija - Bosna ASA BHT 54:60

Bosna u jednom trenutku imala deset poena prednosti (56:46), ali se domaći nisu predavali. Svakako da treba istaći učinak Bailey sa 12 poena i čak osam asistencija.

Kraj 2/4

Široki PP - Borac Nektar 41:25

U finišu prvog dijela Široki ubacio u brzinu i stigao do ubjedljive prednosti. U zadnje dvije minute serija od 9:0 za koju su zaslužni Dijan i Fajardo. Polaganjem Graysa okončan je prvi dio na "Pecari".

3/4; U toku 26. minut

Slavija - Bosna ASA BHT 46:51

Identična slika na otvaranju drugog poluvremena kao i na startu meča. Serija Bosne od 8:0, da bi Gvozdenović trojkom vratio nadu Slaviji.

2/4; u toku 17. minut

Široki PP - Borac Nektar 27:22

Širokobriježani su do 15. minute napravili seriju 12:3, ali su Popović, Jovanović i Franklin pogodili dalekometne šuteve za pristojnih 27:22.

Kraj 1/4

Široki PP - Borac Nektar 21:11

Velikih 10 poena za domaće koji su pred kraj prvog perioda sa dvije trice Štembergera i Špralje stekli predost.
Kraj 2/4

Slavija - Bosna 43:41

Nakon prvog poluvremena Slavija ima prednost od dva poena. U nastavku se očekuje neizvejstan meč, posebno zbog činjenice da su gosti opterećeni ličnim grešakama, a u najtežoj situaciji je Bavčić sa 4.

1/4, 8. minut

Široki PP - Borac Nektar 15:11

Imali su Širokobriježani četiri razlike i nešto ranije, a najefikasniji je sa 5 poena Šime Špralja.

2/4;

U toku 17. minut

Slavija - Bosna 32:34

Gosti su se vratili. Najviše zahvaljujući greškama Slavije i nekoliko promašenih otvorenih šuteva Bosna je stigla na 32:30. Treću ličnu zaradio i Hajrić.
Počeo susret u Širokom. U toku je 4. minut Široki PP - Borac Nektar 4:5, a Bethel nakon povrede napustio parket.

2/4;

U toku 16. minut.

Slavija - Bosna ASA BHT 28:24
Nakon nervoze u redovima Bosne i namjerene lične greške Williamsa Slavija došla do 28:24. Ništa u redovima gostiju ne funkcionira kako je to bilo na otvaranju susreta. Hendikep gostima predstavljaju treće lične greške Jacksona i Bavčića.

Kraj 1/4;
Slavija – Bosna ASA BHT 19:18

Domaćin se serijom 9:0 vratio u igru. Jurij Zdovc, trener ekipe „studenata“ zbog deficita na centarskim pozicijama u igru uveo Lancea Williamsa koji obično ulazi u drugom periodu. Damjanović sa 8 poena prvo ime meča.

1/4;

U toku je 9. minut

Slavija – Bosna ASA BHT 13:18

Vodila je Bosna sa 18:10, ali je Stanić trojkom smanjio prednost na pet poena (13:18). Najbolji pojedinac u redovima domaćeg tima nesumljivo je iskusni Aleksandar Damjanović koji dominira pod oba koša

1/4;

U toku 5. minut

Slavija – Bosna ASA BHT 4:13

Bosna je bolje otvorila meč i povela sa 13:4. Slavija je djelovala malo zbunjeno, dok su gosti iskoristili šupljine u odbrani domaćina. Prvo ime za sada je Hajrić sa 4 poena i jednim skokom. Atmsfera u dvorani poprilično mirna.

Potražite više informacija na temu Košarkaško prvenstvo BiH (M):

Poštovani posjetioci dobro došli na LIVE prenos dva susreta 4. kola košarkaške „Centrotrans lige za prvaka“.

Pratićemo dešavanja u Istočnom Sarajevu u duelu između Slavije i Bosne ASA BHT koji počinje u 17.30 sati, te Širokom Brijegu gdje će pola sata kasnije (18) snage odmjeriti domaći sastav i banjalučki Borac Nektar.