Miami nanizao i 11. pobjedu, Oklahoma deklasirala Chicago

NBA liga

Košarkaši Miamija nanizali su i 11. pobjedu u NBA ligi. Na svom parketu porazili su Cleveland sa 109:105.

LeBron James je zaigrao protiv bivšeg kluba i postigao 28 koševa. Imali su aktuelni prvaci i 22 koša prednosti početkom drugog dijela, ali su Cavaliersi uspjeli da ublaže poraz, pogotovo zbog nešto bolje igre u trećoj četvrtini u kojoj su slavili sa 36:17.

Štaviše, Cavaliersi su imali i osam poena prednosti (97:89) pet minuta prije kraja, ali sa 11 poena Dwaynea Wadea u tih pet minuta Miami se izvukao, a Wade je na kraju ukupno ubacio 24 koša.

San Antonio Spursi su u Phoenixu slavili rezultatom 97:78 i to bez povrijeđenog Tonyja Parkera. Najefikasniji su bili Kawhi Leonard i  Patty Mills sa po 16 poena. Spursi su protiv Sunsa slaviti u devet od posljednjih 10 utakmica.

LA Lakersi love osmo mjesto Zapada i stigli su do treće vezane pobjede. Na krilima Kobea Bryanta slavili su na gostovanju u Dallasu sa 103:99, a Bryant je ubacio 38 koševa uz 12 skokova. Na drugoj strani Dirk Nowitzki je bio izuzetno raspoložen. Nijemac je ubacio 30 poena i zabilježio 13 skokova. Lakersi imaju omjer 28:29, a osmoplasirani Houston Rocketsi 31:27.

Oklahoma je deklasirala Chicago Bullse sa 102:72. Gosti su bili katastrofalni u šutu, te su imali svega 29.1 posto ubačaja. Russell Westbrook je za Thunder ubacio 23 koša, dok je Kevin Durant ubacio 19, ali uz 16 skokova.

Memphis je u New Yorku došao do sedme uzastopne pobjede. Slavili su protiv Brookly Netsa sa 76:72, a u poraženoj momčadi Mirza Teletović je ubacio pet poena. Zach Randolph je predvodio svoju momčad sa 16 koševa i 14 ukradenih lopti, dok je Marc Gasol ubacio 14.

Uzbudljivo je bilo u duelu Golden Statea i Minnesote, gdje su Warriorsi slavili sa 100:99. Ovo je GS-u treća pobjeda zaredom nakon niza od šest poraza. Jarrett Jack (s klupe) je predvodio Warriorse sa 23 koša i osam asistencija. Na drugoj strani Ricky Rubio je ubacio 16 poena i dodao 11 asistencija.

NBA liga, nedjelja:

Dallas - Los Angeles 99-103 (Nowitzki 30k, 13s / Bryant 38k, 12s, 7a, Nash 20k)

Phoenix - San Antonio 87-97 (Gortat 21k, 12s / Mills 16k, Leonard 16k)

Minnesota - Golden State 99-100 (Williams 23k, 12s / Jack 23k, 8a, Lee 22k, 13s)

Miami - Cleveland 109-105 (James 28k, 8a, Wade 24k / Waiters 26k)

New Orleans - Sacramento 110-95 (Davis 20k, Gordon 17k, 8a / Salmons 18k)

Brooklyn - Memphis 72-76 (Williams 24k / Randolph 16k, 14s, Gasol 14k)

New York - Philadelphia 99-93 (Anthony 29k, Stoudemire 22k / Holiday 30k)

Portland - Boston 92-86 (Matthews 24k, Batum 18k / Pierce 23k, 8a)

Oklahoma City - Chicago 102-72 (Westbrook 23k, Durant 19k, 16s / Robinson 13k, Deng 13k)