Partizan se držao protiv Monaca, a zatim doživio težak poraz

Težak poraz Beograđana

S. Mlaćo

Veoma kvalitetan meč u okviru 24. kola Eurolige odigrali su večeras košarkaški Monaca i Partizana iz Beograda.

Monako je u ovaj meč ušao sa šeste pozicije, dok je Partizan bio na devetom mjestu, a na kraju je završilo

Domaći su poveli 4:0, a zatim 8:2, ali Partizan se brzo vraća i u devetj minuti dolazi do vodstva 16:14, što je bio i konačan rezultat prve četvrtine.

U nastavku Partizan kratko drži prednost, Monaco se budi i stiže do prednosti 42:33 pred kraj druge četvrtine. Partizan je imao problema u napadu, protivnik sve koristio te na pauzu otišao pri rezultatu 44:38.

I u nastavku skoro ista priča. Monaco je držao prednost, no nije se mogao puno rezultatski 'odlijepiti'. Treći dio Paritzan je slavio 23:21.

Monaco posljednu četvrtinu otvara sa 4:0, a zatim i na plus jedanaest, bilo je 72:61.

U 37. minuti bilo je 79:66, te je bilo jasno da će se Partizan teško vratiti u meč. I nije se to ni desilo. Monaco je samo dodavao gas, stigao i do plus 17, bilo je 85:68, a na kraju je završilo 85:70.

Kod Monaca se istakao James sa 19 poena, Jaiteh je dodao 14, a Okobo 13.

U redovima Partizana 28 poena Puntera nije bilo dovoljno, a Kaminsky je dodao 17. LeDay je dodao osam.

Partizan je sada došao na desetu poziciju i ima skor 12-12, a Monaco je na skoru 14-10.