Montepaschi na krilima Browna do pobjede nad Cajom Laboral

Euroliga, sedmo kolo

Posljednji večerašnji susret sedmog kola Eurolige odigrali su Montepaschi iz Siene i Caja Laboral, a domaćin je ipak bio uspješniji (85:74).

Prvo poluvrijeme je proteklo u dosta izjednačenoj igri, a rezultat je na poluvremenu glasio 35:37 za goste iz Španije.

Uslijedila je potom za goste kobna treća četvrtina u kojoj su postigli duplo manje koševa od domaćina (26:13). Do kraja, momčad iz Siene je svoju prednsot uspjela održati te je na kraju slavila sa ugodnih 85:74.

U redovima pobjedničke ekipe najbolji je bio Bobby Brown koji je ubacio 18 poena. Sjajnu podršku imao je u Janningu i Hackettu. Ovaj dvojac je postigao po 16 poena.