Noć velikih preokreta u NBA ligi: Oklahoma savladala Houston, Clippersi šokirali Boston
Veliki okršaj Georgea i Hardena pripao košarkašu Oklahome

Uzbudljiva noć na NBA parketima

S. Pašalić

Prošle noći je odigrano osam utakmica NBA lige a najzanimljivije je bilo u susretu između Houstona i Oklahome kojeg su gosti dobili 117:112.

Ljubitelji košarke su vidjeli jako zanimljiv meč sa puno borbe i velikih preokreta. Houston je sjajno krenuo u meč i na poluvremenu imao veliku prednost od 70:48.

Međutim Oklahoma u nastavku pravi veliki preokret i već u trećoj četvrtini stiže prednost Houstona tako da se u posljednju četvrtinu otišlo sa 90:90.

Posljednju četvrtinu je Oklahoma bolje odigrala i stigla do velike pobjede 117:112.

Oklahomu je do pobjede vodio Paul George sa 45 poena, a Russell Westbrook je dodao 21. Kod Houstona je kao i obično James Harden postigao najviše poena, ovaj put je brojao do 42 a Chris Paul je dodao 18.

Od ostalih susreta možemo izdvojiti veliko iznenađenje i pobjedu Los Angeles Clippersa u gostima kod Bostona 123:112 gdje je također Boston odlično krenuo i nakon prve četvrtine imao 23 poena prednosti, ali su Clippersi napravili preokret i dobili naredne tri četvrtine te odnijeli pobjedu.

Harrel sa 21 i Gallinari sa 19 poena su vodili goste do pobjede, dok je Hayward kod Bostona imao 19.