Novi triple-double Westbrooka u pobjedi Oklahome

NBA liga

U noći sa petka na subotu odigrano je devet susreta u NBA ligi, a ponovo je u prvi plan izbio fantastični Russell Westbrook.

Njegova Oklahoma je na svom terenu upisala pobjedu protiv Minnesote rezultatom 113:99, a Westbrtook je zabilježio još jedan triple-double, čak šesti u posljednjih osam mečeva. On je, u odusustvu Duranta i Ibake, zeo stvar u svoje ruke te meč završio sa 29 poena, 12 asistencija i 10 skokova.

Osim njega, sjajan je bio Enes Kanter koji je ubacio 23 poena, dok su sa druge strane prednjačili Dieng (21) i Wiggins (19). Oklahoma se ovom pobjedom po skoru izjednačila sa New Orleansom, pa će se ova dva tima do kraja sasvim sigurno voditi veliku bitku za osmo mjesto koje vodi u playoff.

U najatraktivnijoj utakmici večeri Dallas je na svom parketu bio bolji od Los Angeles Clippersa rezultatom 129:99. Gosti su imali vodstvo nakon prve četvrtine, ali su preostale tri u potunosti pripale Dallasu koji je na kraju upisao ubjedljivu pobjedu.

Parsons je sa 22 poena bio najefikasniji igrač utakmice, a pratili su ga Villanueva sa 19, Redick sa 17, te Jordan sa 16 ubačenih poena. Dvojac Ellis - Nowitzki je ubacio po 14 poena.

Atlanta je došla do nove pobjede na gostovanju protiv Phoenixa rezultatom 96:87. Prvoplasirani tim Istoka je dosta dugo gubio, ali je u posljednjoj četvrtini uspio vratiti rezultatsku prednost i doći do 51. pobjede u sezoni.

Najefikasniji na utakmici su bili Milsap sa 23, Morris sa 22, te Bledsoe sa 21 poenom.

Dvije utakmice koje su započele u ponoć ponudile su dva velika preokreta. Chicago je protiv Charlottea u prvom poluvremenu imao veliku prednost da bi na kraju bio poražen sa 101:91, dok se isto desilo i Sacramentu protiv Philadelphije. Trinaestoplasirani tim Zapada slavio je sa 114:107, a Kingsima nije pomogao ni fenomelani DeMarcus Cousins. Centar gostiju je meč završio sa čak 39 poena i 24 skoka, po čemu je bez dileme bio prvo ime susreta.

Boston je na svom terenu savladao Orlando rezultatom 95:88, a sigurni domaćini su bili još Toronto i Portland. Raptorsi su sa 102:92 bili bolji od Miamija (Lowry 19p; Wade 25p, Dragić 18p), dok je Portland sa 118:99 safvladao Detroit (Lillard 28p, Aldridge 22p; Monroe 19p).