Navijači Phoenixa bijesni na Nurkića: "Kako on zapravo dobija minute je urnebesno..."

Nisu zadovoljni njegovom partijom

Esmer Oštraković

Odigran je veliki broj utakmica u NBA ligi, a najzanimljiviji duel za Bosnu i Hercegovinu bio je susret Phoenix Sunsa koji su poraženi od New Orleanc Pelicansa.

Konačan rezultat bbio je 113:105 za goste, a dosta slabu partiju u dresu domaće ekipe pružio je reprezentativac Bosne i Hercegovine Jusuf Nurkić.

Na terenu je Nurkić proveo 31 minutu, te je ubacio šest poena i imao je deset skokova. Upisao je također šest asistencija i imao je tri ukradene lopte.

Do pobjede je Pelicanse predvodio CJ McCollum koji je imao 31 ubačen poen, a Bradley Beal je za domaće ubacio 33 poena.

Jako nezadovoljni partijom Nurkića bili su navijači Sunsa koji to nisu krili i objavili su svoja mišljenja na popuarnoj društvenom mreži "X".

"Pogledajte Nurkića. Kako on zapravo dobija minute je urnebesno", napisao je jedan korisnik ove mreže uz objavljen snimak Nurkića kako "igra" odbranu.

NBA novinar Shane Young objavio je video na kojem se vidi kako Zion Williamson udara sjajnu blokadu Jusufu Nurkiću.

Jedan od navijačkih profila Phoenix Sunsa odlučio je također da prozove Jusufa Nurkića.

"Prozivam Jusufa Nurkića. Znam da svi volimo Nurka, ali on mora da je jedan od najgorih ljudi sa završnicom ikada.

Između spuštanja lopte manjim igračima u ruke, nekoordiniranog rada nogu ili propuštanja otvorenih polaganja, to je užasno. To je užasno. Ako želimo osvojiti prvenstvo to apsolutno treba riješiti i poboljšati", napisano je na ovom profilu.

I drugi bh. reprezentativac u NBA ligi, Luka Garza odigrao je skromnu utakmicu protiv Lakersa, te se u pobjedi Minnesote nad Lakersima od 127:117 nije upisao u listu strijelaca.

Garza je na terenu proveo dvije minute, te je za to vrijeme uhvatio jedan skoko i izgubio jednu loptu.