Olimpija bolja od Krke

NLB liga, 3. kolo

Union Olimpija  je u trećem kolu ovosezonske NLB lige, rezultatom 60:59, savladala Krku u slovenačkom okršaju.

Nakon pobjeda nad Igokeo i Zadrom, košarkaši Union Olimpije slavili su i treću pobjedu u slovenačkom okršaju sa Krkom.

Olimpija je imala prednost od četiri poena nakon prve dionice, da bi gostujući košarkaši do poluvremena uspjeli preokrenuti, pa se na odmor otišlo rezultatom 32:33.

Gosti su i u drugom poluvremenu dobrom igrom uspijevali održavati prednost, ali su u samoj završnici više koncentracije i sreće imali domaći košarkaši.

Bh. reprezentativac Goran Ikonić nastupio je kod gostiju, te ubacio devet poena.

Union Olimpija - Krka 60:59