Partizan pobijedio na Gripama
Novica Veličković najbolji na meču sa 24 poena

Prva utakmica 11. kola NLB lige

U prvoj utakmici 11. kola NLB lige košarkaški Partizana danas su u Splitu porazili domaći istoimeni tim sa 70:60, te su tako ostali suvereni vladari liderske pozicije na tabeli.

Beograđani su dobro ušli u utakmici i nakon prvih deset minuta igre imali su prednost od 13:10, a Splićani su se, ipak, dobro držali protiv favorizovanog protivnika, pa se na odmor otišlo rezultatom 31:35 za goste.

Možda je i ključ utakmice bila treće četvrtina nako koje je Partizan imao deset poena razlike u svoju korist svoju korist. Do kraja utakmice domaći nisu imali snage za povratak, pa je tim trenera Duška Vujoševića zasluženo slavio.

Najbolji igrač utakmice bio je Novica Veličković sa 24 poena.

Inače, utakmicu na Gripama sudili su Slovenci Matej Boltauzer i Damir Javor, te naš Dragan Kralj.
U toku su utakmice Budućnost – Krka, FMP – Zagreb, Zvezda – Zadar. Od 20 sati Olimpija je domaćin Hemofarma, a od 20:15 u Novom Sadu sastaće se Vojvodina i Helios.

Posljednji susret 11. kola sutra (nedjelja, 7. decembra) se igra u Zagrebu. Cibona će od 18 sati biti protivnik naše Bosna ASA BHT.