Partizan ponizio Cibonu, sigurna pobjeda Cedevita Olimpije protiv Krke

Beogradski tim nije imao milosti prema gostima

S. Pašalić

Košarkaši Partizana su savladali na svom parketu Cibonu sa visokih 102:66 u 11. kolu ABA lige.

Gosti su dobro započeli meč i u dva navrata imali vodstvo od 7 poena, ali Partizan stiže do preokreta i prvu dionicu dobija sa 26:22.

U drugoj četvrtini je Partizan nastavio da povećava svoju prednost i na odmor otišao sa 49:38 u svoju korist.

Sve dileme oko pobjednika su riješene u trećoj četvrtini kada je Partizan otišao preko 20 poena razlike, a do kraja meča je još povećao svoju prednost i na kraju slavio sa 102:66.

Čak sedam igrača Partizana je imalo dvocifren učinak, a najefikasniji je bio Paige sa 15 poena. Kod Cibone je Gibson bio jedini dvocifren i postigao je 18 poena.

U drugoj utakmici koja se igrala večeras, Cedevita Olimpija je savladala Krku na svom parketu sa 72:56.

Krka je prvu četvrtinu dobila sa 15:13, ali je nakon toga Cedevita Olimpija narednu dobila sa 27:16 i na poluvrijeme otišla sa vodstvom 40:31.

Potražite više informacija na temu ABA liga:

U nastavku su domaći samo povećavali svoju prednost i na kraju slavili sa 72:56.

Simonović je predvodio Cedevita Olimpiju do pobjede sa 16 poena, a Cosey je kod gostiju bio najefikasniji sa 17 poena.