Partizan ponovo protiv Hemofarma
Maurice Bailey je pokušao sve

M. Maksimović

Nakon tri godine ponovo će u finalu NLB lige igrati Partizan i Hemofarm. Partizan je u drugom izuzetno uzbudljivom polufinalu savladao Union Olimpiju 94:90, nakon dva sata igre...

Partizan je dobro otvorio utakmicu, poveo je sa laganih 2:9, ali je Olimpija uhvatila vrlo brzo priključak. Nakon deset minuta igre Partizan je imao tri poena prednosti 22:25. Finiš prvog poluvremena pripada ''zmajčekima'' koji mini serijom 6:0 stižu do vodstva 45:39, Milton Palacio pogađa dva bacanja za +4 Olimpije nakon prvog dijela.

Minutu prije kraja treće četvrtine Partizan ima velikih 11 poena prednosti, Veličković je pogodio dva bacanja. Kada je Peković poentirao za 80:68 u 37. minuti mnogi pomislili da je pitanje pobjednika riješeno. Međutim, Olimpija prijeti, Jasmin Hukić pogađa tricu za 88:90. Palcio je ubacio dva bacanja, Maurice Bailey je odgovorio, i posljednji napad je imao Partizan. Tada sudija Dubravko Muhvić, Maurice Baileyu svira namjeran prekršaj, što je naravno podiglo temperaturu u gledalištu, čak je i jedan navijač Olimpije ušao u teren.Kecman je pogodio dva bacanja za pobjedu i četvrto finale Partizana, četvrto zaredom.

Još jednu sjajnu utakmicu u pobjedničkoj ekipi je odigrao Nikola Peković koji je postigao 31 poen uz 5 skokova, dok je Uroš Tripković dodao 17 poena. Još su tri igrača Partizana bila dvocifrena, Milton Palacio sa 14 poena, Dušan Kecman sa 13 i Novica Veličković sa 10 poena.

Što sr tiče domaćina, Maurice Bailey, brat košarkaša Bosne ASA BHT, Bryana Bailey je postigao 24 poena, Ronell Taylor i Goran Dragič su postigli po 16 poena,
Jasmin Hukić je proveo na parketu 33 minute, postigao je 8 poena, imao je 3 skoka i 1 asistenciju.

KK Partizan - KK Olimpija 94:90

25:22, 16:23, 27:16, 26:29
LJUBLJANA - Dvorana Tivoli, Gledalaca: 3.000, Sudije: Dubravko Muhvić (CRO), Srđan Dožai (CRO), Sreten Radović (CRO)

PARTIZAN IGOKEA: Palacio 14, Tepić 5, Kecman 13, Borovnjak, Tripković 17, Veličković 10, Peković 31, Vitkovac 3, Đurković, Božić, Milošević, Vraneš 1. Trener: Duško Vujošević.
UNION OLIMPIJA: Dončić, Booker 5, Močnik, Dragič 16, Rizvić 6, Milič 6, Hukić 8, Begić, Bailey 24, Zupan 9, Taylor 16. Trener: Aleksandar Džikić