Partizan prošao Cibonu
Raspoloženi Uroš Triipković

M. Maksimović

Košarkaši Partizana su prvi izborili plasman na Final Four regionalne NLB lige. U dva koraka Partizan je preskočio Cibonu. U drugom susretu u Zagrebu, crno-beli su slavili 100:93...

Pitanje pobjednika je bilo riješeno pet minuta prije kraja utakmice, kada je Uroš Tripković pogodio tricu za vodstvo Partizana 87:73, Cibona više nije imala šanse. U ekipi Cibone Corey Williams 26 poena, Lukša Andrić i Marin Rozić su ubacili po 13 poena. Kod Partizana Uroš Tripković 26 poena, Nikola Peković je ubacio 22 poena te je dodao osam skokova.

FMP i Zadar su opet igrali produžetak, ovaj put su ''panteri'' slavili 99:94. Zadar je dobro otvorio utakmicu, ekipa Ace Petrovića je imala deset poena prednosti na kraju prve četvrtine, ali je u nastavku FMP uhvatio priključak. U 24. minuti Petrović je ušao u raspravu sa sudijama, '' popio'' je dvije tehničke, druga je bila isključujuća.

U posljednjoj četvrtini, domaći košarkaši su prokockali deset poena prednosti 73:63, pa je završnica regularnog dijela ponudila dosta uzbuđenja. Zadar je izborio produžetke, zahvaljujući Coreyu Breweru. U produžetku košarkaši FMP-a prave seriju 7:0, Zadar pokušava odgovoriti, Andrej Štimac je tricom smanjio na 94:93. Ipak u posljednjih 40-tak sekundi Zadar nije uspio ništa napraviti. Dragan Labović je predvodio FMP sa 17 poena, Filip Čović je utakmicu završio sa 14 poena. U redovima Zadra, opet je odličan bio Rok Stipičević sa 31 poenom, Corey Brewer je ubacio 23 poena, Jubi Johnson 21 poen.

Potražite više informacija na temu ABA liga:

Budučnost se revanširala Hemofamu za težak poraz u prvoj utakmici, pa će se treća odlučujuća s igrati u Vršcu. U drugom susretu Budučnost je slavila 64:55, predvođena raspoloženim bh reprezentativcem Nemanjom Gordićem koji je 13 poena., od ukupno 15, ubacio u prvom dijelu utakmice. Kod Hemofarma najviše poena (13) postigao je Nebojša Joksimović, a najbolji je bio Vladan Vukosavljević s 11 poena i devet skokova.