Partizan u finišu srušio Zadar

ABA liga, 10. kolo

Ekipe Mega Leksa i Partizana upisale su pobjede u 10. kolu ABA lige.

Tim Dejana Milojevića je u Sremskoj Mitrovici bio bolji od Mornara sa 93:87.

Mega Leks je otpor rivala slomio sredinom posljednje četvrtine, kada je otišao na +10 (83:73), da bi do kraja meča, uz manje poteškoće, zadržao prednost.

Zagorac je bio najefikasniji kod domaćina sa 22 poena i osam skokova, dok je goste predvodio Tatum sa 25 koševa.

Partizan je slavio na gostovanju u Zadru (76:69). Ravnopravna borba vodila se tokom većeg dijela meča. Na tri minuta do kraja susreta rezultat je bio izjednačen (67:67), a onda su crno-bijeli podigli nivo igre u završnici i serijom 9:2 došli do trijumfa.

Potražite više informacija na temu ABA liga:

Najbolji pojedinac kod pobjednika bio je Birčević sa 15 poena. U redovima Zadra odskakao je Barać sa 24 pogotka.