Pinar iznenadio Fener

Doigravanje za prvaka

Košarkaši Fenerbahčea neočekivano su poraženi u prvom susretu polufinala doigravanja za prvaka Turske.

Fener, glavni favorit za titulu u Turskoj, ugostio je Pinar Karsiyaku, a nakon velike borbe gosti su uspjeli da slave sa 97:96 poslije produžetka.

Gosti su vodili osam razlike nakon prve (22:14) i 15 razlike na poluvremenu (51:36).

Ipak, Fener uspijeva da se vrati u nastavku i da dođe do izjednačenja, no Pinar je u produžetku slavio sa 12:11.

Potražite više informacija na temu Super Ligi:

Naredna utakmica igra se ponovo u Istanbulu, a treća je na programu 4. juna. Igra se na tri pobjede.