Poraz Tuzlaka bez posljedica
Zrinjski pobjedom zaključio sezonu

KK Zrinjski trijumfovao za kraj sezone

M. Maksimović

Košarkaši Zrinjskog su u posljednjoj utakmici pred domaćim navijačima savladali Sloboda Ditu 90:86, te su sa omjerom 4/10 završili drugi dio prvenstva...

Za košarkaše Slobode Dite je večeras ipak bio najvažniji rezultat utakmice u Grudama. Tamo su domaćini savladali Borac 81:79, pa je ekipa Senada Muminovića ipak u play offu.

Prvo poluvrijeme susreta u Mostaru nije nagovještavalo uzbudljivu završnicu. Sloboda Dita je nakon prve četvrtine imala 11 poena prednosti (31:18). U nastavku utakmice Zrinjski je napravio seriju 11:2, ali su se Tuzlaci sredili, pa su nakon prvog dijela igre imali +10 (51:41).

Zrinjski - Sloboda Dita 90:86
18:31, 23:20, 23:12, 26:23
Dvorana na Bijelom brijegu. Gledalaca: 100. Sudije: Medin Duškaj, Aco Okuka, Saša Lakić.
ZRINJSKI: Filipović 7, Biško, Norac 4, Petrić 5, Oroz, Džidić 18, Šimović 5, Vučković 27,
Buhač 8, Planinić 8, Grbavac 10.
SLOBODA DITA
: Halilović, M.Milošević 18, Hrnčić 14, Halibegović, Albijanić 4, Jeftić, Tomović 2, Matić 21, N.Milošević 4, Jocović 5, Ross 18, Tanasilović.
Nastavak utakmice donosi probleme Senadu Muminoviću, jer je Jocović vrlo brzo zaradio peti prekršaj, Ross je počeo promašivati, pa Zrinjski tricom Vučkovića prelazi u vodstvo 62:60. Nervozni Ross je zaradio tehničku, Zrinjski je treću četvrtinu dobio 23:12.

Potražite više informacija na temu Košarkaško prvenstvo BiH (M):

Pet minuta prije kraja utakmice Zrinjski je imao +5, (80:75), ali su gosti uzvratili mini serijom 6:0. Tada odgovornost u Zrinjskom preuzimaju najiskusniji, Filipović i Džidić. Filipović je uvezao pet poena, a Džidić je zabio prvo tricu, pa dva bacanja, koja su bila dovoljna za pobjedu.