Primorska bez problema do pobjede protiv Bosne

13. poraz u ABA ligi 2 za Studente

Endin Čaušević

Košarkaši Bosne Royal poraženi su večeras na gostovanju od KK Primorska sa 72:59 u meču 18. kola ABA lige 2.

Bosna se dobro držala u prvoj dionici kada je rezultat bio 13:13, dok se na pauzu otišlo kod rezultata 31:28 za domaći tim. U nastavku meča Primorska je povećavala svoju prednost i bilo je jasno da će Bosna teško do pobjede.

U posljednjih deset minuta bilo je pitanje samo kojom razlikom će slaviti domaći tim, a na kraju je utakmica završena rezultatom 72:59.

U ekipi Primorske istakli su se Čakarun i Ferme sa po 16 poena, a u Bosni je najefikasniji bio Knežević sa 12 poena.

Potražite više informacija na temu ABA liga:

Bosna je ostala pretposljednja na tabeli i za Studente ovo je bio već 13. poraz u ABA ligi 2.