Euroliga

Prvi poraz Reala, Žalgiris bolji od Bamberga

Midhat Šljivak

Košarkaši Anadolu Efesa savladali su večeras na svom parketu ekipu Real Madrida 74:72 u 7. kolu Eurolige, te su im na taj način nanijeli prvi poraz u Top 16 fazi.

Efes je igrao jako dobro, naročito u prvom poluvremenu, te su na kraju zasluženo došli do pobjede. Nakon prve četvrtine imali su domaći prednost od četiri poena 23:19, da bi sjajnom igrom u drugoj četvrtini imali konstantno dvocifrenu prednost. Na poluvrijeme su otišli sa plus deset 46:36.

Nastavak susreta je pripao Realu. Uspjeli su dobiti treću dionicu 18:13, pa se u završnih deset minuta ušlo sa pet razlike za Efes, 61:56. U završnoj četvrtini Real je uspio izboriti i šut za pobjedu, ali je Jaycee Carroll promašio.

Efes je do pobjede predvodio Lucas sa 16 poena, dok je kod Reala Rudy ubacio 14 poena.

U još jednoj večerašnjoj utakmici Žalgiris je kao gost savladao Brose Baskets nakon produžetka rezultatom 88:87.

Zaprati BC Real Madrid, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni:
BC Real Madrid Moje Teme
Ovaj ili neki drugi klub možeš dodati ili ukloniti sa liste klubova koje pratiš na stranici MOJI KLUBOVI. Lige koje pratiš uredi na stranici MOJE LIGE

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.