Sraman razgovor vlasnika Clippersa i njegove djevojke
Rasizam je i dalje veliki problem u civilizovanoj Americi
Veliki rasistički skandal potresa Sjedinjene Američke Države, a u centru pažnje je vlasnik Los Angeles Clippersa. U čitavu priču uključio se i predsjednik Barack Obama, koji je oštro kritikovao Donalda Sterlinga.
NBA liga još uvijek istražuje audio snimak koji je postavljen na YouTube servisu, a na kojem vlasnik Clippersa govori svojoj djevojci da ne postavlja fotografije sa Afroamerikancima, te da iste ne dovodi na utakmice Clippersa. Ponašanje Sterlinga oštro je kritikovao Obama, a reakcija lige se još uvijek čeka.
"Kada neuki ljudi žele promovirati svoje neznanje onda ne morate uraditi ništa, samo ih pustite da govore," rekao je Obama, dok je komesar NBA lige, Adam Silver istakao kako je razgovor uznemirujući da će se NBA liga reagovati u što skorijem roku. Oglasio se i poznati reper Snoop Dog, koji nije nimalo štedio Sterlinga.
Sinoć su Clippersi igrali prvu utakmicu od pojave spornog razgovora, a igrači su znali na koji način će poslati poruku svom vlasniku. Zagrijavali su se u majicama koje su bile okrenute na drugu stranu, tako da se logo Clippersa ne bi mogao vidjeti. Clippersi su poraženi u Oracle Areni i sada je rezultat u seriji izjednačen na 2:2. Nakon utakmice jedan od najcjenjenijih trenera u ligi, Doc Rivers, također Afroamerikanac, rekao je kako ne zna da li će ostati u klubu po okončanju sezone.
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.