Real Madrid razbio Khimki

Euroliga, 26. kolo

Real Madrid je večeras gostovao kod Khimkija u 26. kolu Eurolige i upisao ubjedljivu pobjedu rezultatom 75:100.

Real je još ranije osigurao Top 8 Eurolige, ali večerašnja pobjeda u Rusiji zbog toga nije bila ništa manje važna.

Koliko-toliko rezultatski zanimljiva utakmica se gledala samo u prvoj četvrtini, a u finišu ovog dijela igre Real je stigao do prednosti koju više nije ispuštao.

Prije odlaska na poluvrijeme Real je stigao i do dvocifrene prednosti, dok se na odmor otišlo vodstvom gostiju od 51:38.

Khimki je imao dobar period u trećoj dionici, ali je potom Real ponovo pojačao ritam, pa je prednost Kraljeva rasla do kraja susreta.

Košarkaše Reala je slušao i šut za tri poena, pa su koš Khimkija zasuli sa 14 trojki (29 pokušaja).

Potražite više informacija na temu Euroleague:

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi je bio Fabien Causeur sa 22 poena, dok je 15 dodao Rudy Fernandez.

Kod Khimkija se istakao Alexey Shved koji je postigao 21 poen.

Zaprati Real Madrid, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: