Real Madrid u derbiju bolji od Valencie za nastavak niza

Madriđani se bolje snašli u neizvjesnoj završnici

Danas su na rasporedu bile posljednje dvije utakmice Endesa ACB lige, a derbi su odigrali Real Madrid i Valencia, slavio je domćin, 87:84.

Real Madrid - Valencia 87:84

Real je mnogo bolje otvorio susret i došao do vodstva 10:2 nakon tri minute igre. Zadržao je Real prednost i u nastavku prvog poluvremena i u drugu četvrtinu ušao sa prednošću, 20:11. Nakon pet minuta igre u nastavku prvog poluvremena Real je imao šest poena prednosti. Madriđani su mnogo bolje odigrali završnicu druge četvrtine i na odmor otišli sa vodstvom, 41:28.

Nakon pet minuta igre u nastavku Valencia je prišla na samo minus tri. Dvije minute prije kraja treće četvrtine Valencia je došla i do vodstva, 53:52, ali su Madriđani u posljednjih deset minuta ušli sa samo jednim poenom viška. Pet minuta prije kraja susreta rezultat u Madridu je bio 70:70. Real se u završnici bolje snašao i došao do 13 pobjede. Slavili su Madriđani, 87:84, najviše zahvaljujući greškama gostiju.

Najefijasniji u redovima Reala bio je Reyes sa 18 poena, dok je 16 dodao Mirotić. Kod gostiju Dubljević je postigao 19 poena, dok je Doellman dodao 19.

Manresa - Fuenlabrada 74:66

Manresa i Fuenlabrada su odigrale jako tvrdih prvih deset minuta, a nakon prve četvrtine domaćin je imao minimalnu prednost, 15:13. Druga četvrtina bila je nešto efikasnija, a na odmor je Manresa otišla sa šest poena viška.

Manresa je zadržala prednost i u nastavku susreta, čak su je i domaći košarkaši povećali i u posljednjih deset minuta ušli sa vodstvom, 56:46. Manresa je do kraja zadržala prednost i slavila, 74:66.

Najefikasniji u redovima Manrese bio je Troy Devries sa 17 poena, dok je za goste 14 postigao Mainoldi.