Košarkaši Real Madrida trijumfovali su u derbi meču 2. kola ACB lige.
Madriđani su večeras u gostima savladali ekipu Valencije rezultatom 94:75, pa su tako upisali drugu pobjedu u španskom šampionatu.
Valencia je u prvom poluvremenu koliko toliko držala priključak za Realom (42:36), ali su u trećoj četvrtini gosti dodali gas i stekli nedostižnu prednost (76:54), a potom mirno priveli susret kraju.
Sergio Llull bio je najefikasniji u timu Reala sa 18 poena i osam asistencija, dok je poen manje postigao Rudy Fernandez.
Sergio Llull bio je najefikasniji u timu Reala sa 18 poena i osam asistencija, dok je poen manje postigao Rudy Fernandez.
U sastavu Valencije odskakali su Lucas Sikma, Romain Sato i Will Thomas sa po 12 koševa.
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.