Odlična partija Halilovića nije bila dovoljna Metropolitansu

Poraženi od Roannea

H. Zilić

U sedmom kolu francuske košarkaške LNB lige, Levallois-Metropolitans poražen je u gostima kod Roannea rezultatom 80:67.

Prvo poluvrijeme se igralo u serijama. Domaći su dobili prvu četvrtinu 22:15, a gosti drugu četvrtinu rezultatom 17:21.

U trećoj četvrtini Roanne pravu značajnu seriju i dobijaju pomenuti period sa 21:15. Levallois-Metrpolitans se probao trznuti u zadnjoj četvrtini, ali domaći su pet minuta prije kraja ubacili u "petu brzinu" za konačnih 80:67.

March je sa 21 poenom i osam skokova vodio Roanne do trijumfa. Kod Metropolitansa rapsoložen je bio Brown sa 20 poena i osam skokova. Naš Miralem Halilović je u poraženoj ekipi imao odličnu partiju i za 16 minuta na parketu ubacio je 13 poena i dodao četiri skoka.