Rutinska pobjeda CSKA nad Žalgirisom

Ruski tim opravdao epitet favorita

Košarkaši CSKA savladali su na domaćem terenu ekipu Žalgirisa rezulatom 100:86, u okviru 13. kola TOP faze Eurolige.

Moskovljani su na taj način zadžali prvu poziciju u grupi F, dok je litvanski tim posljednji sa samo dvije pobjede.

Gosti su tokom prvih 20 minuta igre poprilično namučili domaći sastav, pa su na odmor ostišli sa poenom prednosti (48:47). U trećoj četvrtini CSKA je zaigrao mnogo kvalitetnije, posebno u fazi odbrane, te im je ovaj period pripao rezultatom 27:13. Posljednjih deset minuta proteklo je u izjednačenoj igri, što je domaćinu bilo dovoljno da dođe do 9. pobjede u ovoj fazi takmičenja.

Potražite više informacija na temu Euroleague:

Najefikasniji u domaćem sastavu bio je Nando de Colo sa 26 poena, dok je kod gostiju bolji od ostalih bio Olivier Hanlan sa 15 koševa.