Široki i Cedevita u finalu

Memorijalni turnir na Pecari

Jučer su u dvorani na Pecari odigrane dvije utakmice polufinala memorijalnog turnira u kojem su se sastali Cibona i Cedevita, te Široki i Čapljina.

U prvom susretu odigranom u 18 sati, momčad Cedevite bila je sretnija i spretnija te je slavila sa rezultatom 79:78. Utakmica je bila izjednačena cijelo vrijeme, pri rezultatu 76:76, minutu do kraja, Lalić pogađa za dva i za vodstvo Cibone 78:76. Međutim, Rudež u sljedećem napadu pogađa tricu za 78:79, a posljednji šut za Cibonu nije pogodio Vrbanc, pa se tako u finale plasirala Cedevita.

Drugi polufinalni susret odigrali su domaćin Široki i Čapljina. Obje momčadi dobro ulaze  u utakmicu i igra se koš za koš. Prva četvrtina završava izjednačeno (20:20), a Širokobriježani  se uspijevaju rezultatski odvojiti u drugoj četvrtini sa čvrstom obranom i raspoloženim napadom pa ovu četvrtinu pobjeđuju sa rezultatom 19:7.

U nastavku Široki održava rezultat i nastavlja istim ritmom te lagano utakmicu privodi kraju.

U sutrašnjoj utakmici za 3. mjesto u 18 sati sastat će se momčadi Cibone  i Čapljine, dok će finalni susret odigrati Široki i Cedevita sa početkom u 20 sati.

Cibona – Cedevita 78:79

Dvorana: GSD Pecara. Suci: Drmić, Pehar, Lovrić. Gledatelja: 200
(19:15, 19:17, 19:26, 21:21)

CIBONA: Juričić. Brnas 2 ,Lalić 14, Zubčić 9, Pašalić 10, Vragović 15, Filipović, Vrbanc 2, Radošević 21, Delaš 5. Trener: Radulović Zdravko.
CEDEVITA: Draper, 26, Rogić, Vukušić 1, Kraljević 4, Rudež 23,  petrović, Princ 7, Pettway 8,  kaštropil, Troha, Butorac 10. Trener: Aleksandar Petrović.

Široki TT Kabeli – Čapljina 86:65

Dvorana: GSD Pecara. Suci: Miličević,Križanac,Obradović. Gledatelja: 500

ŠIROKI: Štemberger 17, Planinić 9, Pilepić 7, Naletilić 4, Bilinovac 4, Ramljak, Peršić 15, Špralja 11, Novak, Barać 10, Morović 9, Grgat. Trener: Ivan Velić.
ČAPLJINA: Krsto 6, Zdravković 13, Gligora 10, Lerić 1, Brkić 12, Rimac 18, Galić, Matić 3, Jelčić B., Jurković, Jelčić M. 2, Previšić. Trener: Hrvoje Vlašić.