Slavili sa deset poena razlike
Sjajni Gordić i Cedevita šokirali Maccabi u Tel Avivu
Senzaciju dosadašnjeg dijela Eurolige priredili su košarkaši zagrebačke Cedevite pobjedom u Tel Avivu protiv evropskog šampiona Maccabija.
Već od starta utakmice bilo je jasno da favorizovanom Maccabiju neće biti toliko lako protiv prvaka Hrvatske, koji je prvu četvrtinu završio sa prednošću od četiri poena. Cedevita je sačuvala svoju prednost do poluvremena, a onda je u trećoj četvrtini napravila sjajan posao slavivši u toj dionici sa 24:17.
To je već bila dvocifrena prednost od 11 razlike s kojom su gosti ušli u posljednju dionicu a odličnom igrom u finišu susreta Cedevita je sačuvala prednost i na kraju upisala i više nego neočekivanu i ubjedljivu pobjedu rezultatom 83:73.
Cedevitu je predvodio Roko Leni Ukić sa 17 ubačenih poena, dok je također sjajni Nemanja Gordić ubacio 16 poena. Kod domaćih je najbolji bio Pargo sa 24 poena.
Euroliga:
Maccabi - Cedevita 73:83 (22:26, 18:18, 17:24, 16:15)
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.