Sloboda Dita pobijedila u Istočnom Sarajevu

Tuzlaci bliže plasmanu u play - off

Košarkaši Sloboda Dite iz Tuzle u 12. kolu «Centrotrans lige za prvaka» BiH pobijedili su večeras Slaviju u Istočnom Sarajevu, rezultatom 93:78 (po četvrtinama 21:22, 17:23, 12:23, 28:25).

Ekipa trenera Senada Muminovića odigrala je odličnu utakamicu, te novim uspjehom zabilježila sedmi trijumf u ligi, te tako povećala šanse za plasman u play – off.

Od prvog minuta Tuzlaci su bili bolji tim na parketu, a meč su u svoju korist totalno «prelomili» u trećoj četvrtini koju su dobili sa 23:12. Sloboda je dominirala u svakom segmentu igre, a kako je igrala Slavija najbolje govori podatak da su imali 21 izgubljenu loptu, naspram 11 grešaka Ditaša. Gosti su osvojili 16 lopti, a Slavija je iz igre zaustavila samo četiri napada «crveno – crnih». Sloboda je imala i sedam skokova više 28:21.

Da Slavija u svojim redovima nije imala donekle raspoložene Miloša Mladenovića koji je postigao 24 poena (dobio petu ličnu u 38. minutu) i Aleksandra Damjanovića (22), doživjela bi totalni rezultatski fijasko. Kod Slobode najefikasniji je bio Dimitrije Matić – 20 peona.
U susretima 12. kola odigranim juče postignuti su sljedeči rezultati: Borac Nektar - Igokea Partizan 80:77 i Široki Prima pivo - Zrinjski 88:68.

U toku je utakmica Grude - Bosna ASA BHT.