Sloboda Dita savladala Igokeu

Rezultatom 87:82 KK Sloboda Dita savladala je KK Igokeu Partizan čime je situacija na čelu Centrotrans lige za prvaka značajno izmjenjena. Pobjedom se Sloboda učvrstila na četvrtoj poziciji tabele koja vodi u doigravanje i za korak pobjegla ekipi Borca koja joj puše za vratom.

Sloboda je uradila i veliki posao za Bosnu i Široki, pa je porazom Igokee ponovo je otvorena mogućnost Širokom i Bosni da u Play Off uđu sa prve pozicije, a po svemu sudeći, prvoplasiranog će odlučiti duel Sarajlija i Širokobriježana u zadnjem kolu.

Dita je vodila na tokom prvog poluvremena i na odmor otišla sa zasluženih 47:42. Dominacija Slobode je nastavljena u prvih pet minuta druge polovine i u 25 minutu su domaći imali prednost od 13 poena (57:46).

Tada je došlo do pravog preokreta i velike serije gostiju od 20:3. Igokea ja četiri minute prije kraja imali čak +9. Klupa Slobode je, sa malim zakašnjenjem, donijela dobru odluku da Rossa zamijeni Tomović koji je umirujuće djelovao na igru domačina i odveo svoj klub do velike pobjede.

Sloboda Dita - KK Igokea P. 87:82

26:20, 21:22, 16:24, 24:16

Dvorana “Mejdan“ u Tuzli. Gledatelja: 1.000. Sudije: Adamović, Obradović , Bijedić.

SLOBODA DITA: Halilović, M. Milošević 29, Hrničić 5, Halilbegović 2, Albijanić 7, Peršić, Tomović, Tanasilović 2, Matić 18, N. Milošević 11, Jocović 6, Ross 7.
IGOKEA PARTIZAN: Tošić, Patterson 5, Bocka 12, Stazić, Đurica, Vučurović 17, Ćup, Wright 13, Tautidas 7, Stefanović, Kovačević 12, Allen 16. Trener: Zoran Sretenović.